Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Biuletyn ekonomiczny: sroga przecena notowań polskiego złotego (PLN) po zamknięciu gazowego kurka

|
selectedselectedselected
Biuletyn ekonomiczny: sroga przecena notowań polskiego złotego (PLN) po zamknięciu gazowego kurka | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Środa z przerwą od danych makro

Dziś od rana rynki zdominowane są przez negatywny wydźwięk wczorajszej decyzji Gazpromu o odcięciu Polski i Bułgarii od dostaw gazu. Oficjalnie jej powodem jest odmowa dokonywania płatności w rublach przez Polskę i Bułgarię. Informacjom tym towarzyszyły deklaracje stopniowego, rozłożonego na lata odcinania się Europy od rosyjskiego gazu. Drugim echem po wtorku są spadki na giełdach za Oceanem po rozpoczęciu publikacji wyników. Środę z kolei zaczęliśmy od publikacji bardzo złych danych o nastrojach konsumentów w Niemczech. W dalszej części dnia w kalendarzu przewidziane są wystąpienia prezes EBC Christine Lagarde Pomijając bankowość centralną z ciekawszych danych warto będzie rzucić okiem na odczyt amerykańskiego bilansu handlowego dóbr za marzec o 14:30.

 

Biuletyn ekonomiczny: sroga przecena notowań polskiego złotego (PLN) po zamknięciu gazowego kurka - 1Biuletyn ekonomiczny: sroga przecena notowań polskiego złotego (PLN) po zamknięciu gazowego kurka - 1

 

Przecena złotego po zamknięciu gazowego kurka

We wtorek kurs EURPLN podniósł się o 6,6 gr do 4,7060, a w ciągu dnia testował nawet przez chwilę 4,72. Przecena złotego i walut regionu była konsekwencją informacji o zerwaniu przez Gazprom umowy na zakup gazu do Bułgarii oraz Polski (przez PGNiG) i zaprzestaniu od dziś dostaw błękitnego paliwa do naszego kraju. W tle węgierski bank centralny podniósł stopę procentową zgodnie z oczekiwaniami z 4,4% do 5,4%, ale nie powstrzymało to forinta przed deprecjacją o 1,3%. To obrazuje pod jak dużą presją są ostatnio waluty regionu nawet przy coraz bardziej rosnących dyferencjałach stóp procentowych. Dziś rano obserwujemy odreagowanie i niewielkie umocnienie złotego, po wczorajszej wyprzedaży wywołanej przez informacje o odcięciu Polski od dostaw gazu z Rosji. W dalszej części dnia spodziewamy się powrotu presji na osłabienie złotego wobec niepewności związanej z bezpieczeństwem energetycznym regionu.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Tematy

kurs euro do złotego kurs złotego do dolara wiadomości złoty notowania polski złoty kurs cena złotego kurs rubla do złotego kurs złotego do rubla kurs złotego do hrywny kurs złotego wykres kurs złotego do euro kurs złotego prognoza kurs złoty rubel kurs złotego do liry tureckiej złoty kurs kurs hrywny do złotego kurs korony czeskiej do złotego kurs rubla białoruskiego do złotego kurs kuny do złotego dolar złoty kurs kurs złoty dolarInformacje złoty dolar cena złoty euro kurs kurs czeskiej korony do złotego kurs złotego na ukrainie kurs euro złoty wykres euro kurs złoty kurs euro na złoty kurs złoty euro wykres aktualny kurs euro złoty kurs dolar złoty złoty dolar kurs złoty polski kurs kurs złotego do funta kurs hrywni do złotego kurs złotego prognozy kurs lewa do złotego kurs korony islandzkiej do złotego cena łańcuszka złotego cena złotego łańcuszka dolar kurs złoty kurs forinta do złotego kurs euro złoty nbp kurs euro do złotego dzisiaj kurs euro złoty dzisiaj aktualny kurs złotego we lwowie średni kurs złotego w stosunku do euro 2021 kurs euro a złoty kurs hrywna złoty kurs bitcoin złoty złoty koń cena kurs złoty hrywna złoty łańcuszek cena złoty rolex cena złoty krugerrand cena złoty implant zęba cena złoty bażant cena bitcoin kurs złoty compensa zdrowie pakiet złoty cena złoty pierścionek cena kurs złoty do hrywny kurs lari złoty złoty koń achał tekiński cena kurs rubel złoty złoty złom cena złoty kangur cena złoty hrywna kurs piwo złoty bażant cena złoty zegarek cena funt złoty kurs łańcuszek złoty cena kurs euro złoty forex bankier złoty kibel cena złoty dukat cena kurs walut złoty dąb craft złoty cena rolex złoty cena
Reklama
Reklama