Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Bezrobocie w Polsce znów spada

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

GUS opublikował dziś dane o bezrobociu w Polsce. Dane za październik okazały się zgodne z oczekiwaniami ekonomistów, prognozujących poprawę na rynku pracy.

 

Zgodnie z oczekiwaniami stopa bezrobocia spadła w sierpniu z 7,1% do 7,0%. Jest to o tyle istotne, że w lipcu niespodziewanie spadek bezrobocia wyhamował, co byłoby dość wczesnym okresem w trakcie roku, gdyż z racji cykliczności polskiego rynku pracy, koniec spadku bezrobocia w trakcie roku obserwowany jest zazwyczaj w okolicy listopada. Dodatkowo, po raz ostatni bezrobocie nie spadło w lipcu w 2009 roku, czyli na początku pokryzysowego trendu wzrostu bezrobocia (który trwał do 2013 roku).

Stopa bezrobocia w sierpniu była najniższa od 26,5 roku.

 

Reklama

Bezrobocie w Polsce

bezrobociebezrobocie

 

Spadek bezrobocia w sierpniu wskazuje na to, że pozytywna tendencja na rynku pracy może być jeszcze kontynuowana  do listopada zobaczymy stopę bezrobocia poniżej 7,0%, a na koniec roku będzie niższa niż zakładane przez rząd 7,2%. Tutaj istotnym czynnikiem powinno przywrócenie niższego wieku emerytalnego w październiku, co może się istotnie przełożyć na wskaźniki z rynku pracy.

 

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama