Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Banki - Brexit będzie zgubny dla brytyjskiej gospodarki

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Brexit odbiły się negatywnie na gospodarce Wielkiej Brytanii. Tak uważają analitycy dużych banków, które również zostałyby narażone na straty, gdyby Wielka Brytania wyszła ze struktur Unii Europejskiej.

 

Premier Cameron obiecał Brytyjczykom, że do 2017 roku zorganizuje referendum i pozwoli się wypowiedzieć obywatelom w kwestii pozostania w Unii Europejskiej. Sam premier optuje za pozostaniem Wielkiej Brytanii w strukturach UE, przy czym wymaga od wspólnoty nowych reform. Sam namawia również przedsiębiorców do kampanii przeciwko Brexitowi.

 

3 duże globalne banki zdecydowały się na prognozę dla gospodarki Wielkiej Brytanii w przypadku, gdyby Brytyjczycy zagłosowali za Brexitem:

Reklama

 

Goldman Sachs: Brexit mógłby doprowadzić od krachu waluty, która straciłaby do 20% swojej wartości.

Nomura: Po wyjściu z EU gospodarka Wielkiej Brytanii może wpaść w recesję i skurczyć się o 2%.

UBS: Szacowane straty dla gospodarku Wielkiej Brytanii wyniosłyby od 0,6% do 2,8% PKB.

 

Bankom nie jest po drodze z Brexitem, gdyż Wielka Brytania jest dla nich odskocznią do prowadzenia biznesu w Europie, a wyjście z Unii mogłoby osłabić te powiązania.

Reklama

Deutsche Bank zamierza wyprowadzić swój biznes z wielkiej Brytanii, gdyby ta zdecydowała się na opuszczenie Unii. HSBC zamierza co prawda utrzymać swoje główne siedziby w Londynie, jednak miejsca pracy i główna działalność zostałaby przeniesiona do Francji. Swoich pracowników przeniósłby w tej sytuacji również JPMorgan.

Według szacunków Citibanku Brexit kosztowałby Brytanię 75 tyś. miejsc pracy do 2030.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Tematy

Reklama
Reklama