Dziś w przypadku większości ośrodków giełdowych w Azji sesja wypadła lepiej w porównaniu z dniem wczorajszym. Słabiej spisały się Chiny, natomiast we wzrostach królowała Japonia, która wczoraj nie handlowała.
Japonia
Wtorkowa sesja była dla Japończyków pierwszą sesją w tym tygodniu ze względu na wczorajsze obchody Święta Równonocy Wiosennej. Japończycy przegapili tak naprawdę dość nudny dzień, gdyż tylko chiński indeksy zdołały oderwać się trochę dalej od poziomu piątkowego zamknięcia.
Handle na giełdzie w Tokio zaczął się od wysokiego tonu. Nikkei225 otworzył się luką wzrostową, dzięki czemu już od początku sesji zyskiwał prawie 1,3% względem piątkowego poziomu zamknięcia. Podczas trwania sesji główny indeks japońskiej giełdy poruszał się praktycznie tak samo jak kurs USDJPY pokazując jak silnie ujemnie skorelowany jest z kursem jena (dodatnio skorelowany z USDJPY). Na koniec sesji Nikkei225 zyskał 1,94%.
Wykres 1. Nikkei225 - dzisiejsza sesja
Chiny
Po wczorajszym świetnym dniu dziś w Chinach giełdy korygowały wzrosty. Korekta była niewielka, gdyż główne indeksy poruszały się bokiem, a zmienność była niewielka. Indeksy giełd w Szanghaju i Shenzhen zaczęły notowania na minusie i tylko Shenzhen Composite był w stanie momentami wyjść ponad poziom wczorajszego zamknięcia. Główne indeksy obu giełd zamknęły się co prawda powyżej poziomu dzisiejszego otwarcia, ale poniżej poziomów, na których zamknęły się wczoraj. Indeks Shanghai Composite przerwał swoją serię 7 wzrostowych sesji i dziś stracił 0,62%. Indeks Shenzhen Composite obsunął się o 0,3%, a ogólny indeks CSI300 spadł o 0,73%.
Wykres 2. Shanghai Composite - dzisiejsza sesja
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję