Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Analizy egzotyczne: USD/MXN z potencjałem do spadków

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Para USD/MXN wykazuje potencjał do kontynuacji średnioterminowego trendu spadkowego. Jeśli rynek upora się z istotną strefą wsparcia, to na wykresie będziemy mogli nakreślić scenariusz spadkowy zakładający wybicie lokalnych dołków.

 

Na wykresie H4 widzimy, że kurs USD/MXN po dwukrotnym teście poziomu 19,28 stopniowo, ale dość dynamicznie osuwa się. Notowania popołudniu testują poziom 18,67, którego wybicie uruchomiłoby scenariusz spadkowy oparty na formacji podwójnego wierzchołka. Sygnałem dla sprzedających będzie zamknięcie się świecy poniżej poziomu 18,67. W optymalnym wariancie bierzemy pod uwagę świecę dzienną. Zasięg formacji wypada w okolicy poziomu 18,05 co wskazuje na przebicie lokalnych dołków i kontynuację trendu spadkowego. Ten trwa już od prawie czterech miesięcy.

Na ten moment przebicie wsparcia otworzy 200-pipsową strefę do spadków, gdyż w okolicy 18,45 popyt może zareagować. Wtedy kluczowe będzie utrzymanie oporu przy poziomie 18,67. Faktycznym sygnałem powrotu do średnioterminowego trendu spadkowego będzie wybicie wsparcia przy poziomie 18,45.

 

USD/MXN - H4

usdmxnusdmxn

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Tematy

Reklama
Reklama