Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Analityk Societe Generale - S&P500 straci 75%

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Analityk Societe Generale pokusił się niedawno o bardzo niedźwiedzią prognozę dla giełd w USA. Według niego indeks S&P500 zanotuje 75% obsunięcie i dotrze do poziomu 550 (zeszłoroczny historyczny szczyt indeksu znalazł się na poziomie ok. 2130).

 

Albert Edwards, analityk francuskiego banku Societe Generale, znany jest ze swojego niedźwiedziego podejścia do rynków. Jego ostatnia prognoza przedstawia się szokująco. Edwards uważa, że USA zostaną zniszczone przez swoją własną broń - programy QE.

"Luzowanie ilościowe w USA może nie przyczyniło się za bardzo do zwiększenia dynamiki wzrostu gospodarczego, ale z pewnością wypchnęło globalne ceny aktywów do stratosfery" - stwierdził w notce z ubiegłego tygodnia Edwards. "Jeśli mam rację, to indeks S&P500 spadnie do poziomu 550 punktów, co jest 75% obsunięciem w stosunku do ostatniego szczytu. To z pewnością będzie katastrofalne dla gospodarki, ze względu na efekt bogactwa a cała ciężka praca FED na programami QE obróci się w pył".

 

Reklama

Niedźwiedź z Societe Generale nie podaje żadnych ram czasowych dla swojej prognozy, ale uważa, że "FED będzie walczył ze zbliżającą się bessą przy użyciu wszystkich dostępnych narzędzi, włączając w to głęboko ujemne stopy procentowe w połączeniu z większym luzowaniem ilościowym. Ujemne stopy procentowe staną się wszechobecne."

 

Poprzednia przepowiednia Edwardsa o recesji nie sprawdziła się. We wrześniu 2012 roku ogłosił on, że USA znajdują się w recesji, co w niedługim czasie powinno szybko zostać odzwierciedlone na giełdach. Od momentu jego prognozy indeks S&P500 zyskał około 35%.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Tematy

Reklama
Reklama