Kurs pary walutowej USDCAD od maja znajduje się w trendzie wzrostowym. Na wykresie możemy dostrzec tworzący sie klin zwyżkujący (zielone linie), który jest formacją odwrócenia trendu. Od góry możemy zauważyć istotny opór (czerwona strefa) na poziomie 1,3350. Znajduje się tam zniesienie fibo 38,2% ostatniego impulsu spadkowego. Potencjalny zasięg spadków wynikający z formacji to okolice poziomu 1,2375 (niebieski obszar).
Z makroekonomicznego punktu
Warto mieć na uwadze, że pomimo lepszego odczytu danych z rynku pracy USA, które otrzymaliśmy w piątek, na parze walutowej USDCAD nie spowodowało to przebicia ostatnich szczytów. Można to odebrać jako słabość dolara spowodowana oddaleniem podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną oraz ostatnim gorszym odczytem PKB.
Wykres 1. USDCAD interwał D1
Schodząc na niższy interwał – H4 widzimy obronę wsparcia (zielony obszar) na poziomie 1,3020 oraz późniejszą gwałtowną zwyżkę spowodowaną lepszym odczytem NFP ze Stanów Zjednoczonych. Popyt jednak nie miał sił na ponowny test szczytu na poziomie 1,3240 z ostatnich dni lipca. Sygnał słabości w rejonie 1.3140 (czerwony obszar) otwiera drogę do ponownego testu wsparcia.
Wykres 2. USDCAD interwał H4
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję