Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

3 sposoby na handel ropą

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

3 sposoby na handel ropą

Tym co sprawia, że rynki kapitałowe są tak interesujące jest ogrom możliwości na uzyskiwanie zysków. Na rynku nie istnieje optymalna metoda na zarabienie, ponieważ kluczem jest znalezienie odpowiednio skrojonej do siebie strategii, która daje możliwość przewidywania przyszłych ruchów cenowych na rynku.

 

Rynek ropy jest dobrym miejscem do rozwoju różnych sposobów przewidywania przyszłych cen. Niektórzy inwestorzy skupiają sie na czynnikach fundamentalnych, które napędzają rynek. Innym sposobem na handel ropą jest koncentracja na globalnych zmianach makroekonomicznych oraz ich wpływu na cenę ropy. Trzecim sposobem, który może pomóc w handlowaniu na rynku ropy jest użycie analizy technicznej.

 

Reklama

W przypadku rynku ropy mamy do czynienia z fizycznym aktywem, ale także z instrumentami pochodnymi opartymi na tym aktywie, co sprawia, ż jest to idealny instrument do analizy na różnych płaszczyznach. Różne techniki można używać indywidualnie, ale jako całość stanowią one kompleksowy proces oceny rynku ropy.

 

Atutem ropy naftowej jest to, że jest wydobywana w wielu regionach na świecie. Wydobycie metodą szczelinowania hydraulicznego przyniosło znaczny przyrost zasobów ropy z tych odwiertów. Rynek ropy jest napędzany przez nowe technologie, a rosnący popyt będzie dodatkowo napędzać wydobycie ropy naftowej.

 

Dlaczego warto śledzić stan zapasów ropy

Śledzenie przepływu ropy może okazać się pomocną techniką, która zapewni traderowi wiedzę na temat przyszłych zapasów ropy naftowej przedstawianych w raportach Departamentu Energii. Duże firmy handlowe mogą obserwować tankowe wchodzące do portu za pośrednictwem helikoptera, co pomaga zebrać ważne dane.

Reklama

 

Skoro uczestnicy rynku ropy będą wyceniać oczekiwania rynkowe, dodatkowe informacje, które dają potencjalna przewagę mogą okazać się niezwykle ważne. Istnieją firmy konsultingowe, które dostarczają te same informacje za opłatą. Zrozumienie zmian przepływu ropy w rurociągach, to podstawowe wskazówki, które mogą pomóc w procesie określenia przyszłego kierunku cen.

 

Wpływ wydarzeń makroekonomicznych na rynek ropy

Wydarzenia makroekonomiczne mogą również wpływać na przyszłe zachowanie cen ropy. Od momentu kiedy ropa naftowa jest wyceniana w dolarach, zmiany wartości amerykańskiej waluty mają wpływ na cenę tego surowca. Kiedy dolar umacnia się to spada ilość ropy naftowej, którą możemy kupić za jednostkę obcej waluty. Aby utrzymać cenę ropy w równowadze ta będzie teoretycznie musiała spaść, by wyrównać wpływ mocnego dolara.

 

Reklama

Korzyści wynikające z użycia analizy technicznej

Można również korzystać z wielu narzędzi analizy technicznej, które wykorzystują historyczne zmiany cen, pomagając nam przewidzieć przyszłe ruchy na rynku. Cześć z tych technik oparta jest na wzorach matematycznych, które pomagają zapewnić obraz dynamiki i tendencji na rynku. Narzędzia analizy technicznej mogą nam pomóc również w momencie, gdy notowania na rynku znają się powyżej historycznych dołków i szczytów, aby wyznaczyć miejsca zwrotne. Można także skorzystać z poziomów wsparć i oporów, aby w odpowiednim momencie zajmować pozycje oraz odpowiednio zarządzać ryzykiem.

 

Dzięki zastosowaniu tych kombinacji do przewidywania zmian na rynku, można poprawić swoją technikę inwestowania oraz dostrzegać sytuacje, które sygnalizują zmianę na rynku.

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


easyMarkets

easyMarkets

easyMarkets (wcześniej EasyForex) jest brokerem świadczącym usługi w 160 krajach. Zapewnia dostęp do ponad 175 produktów inwestycyjnych, w tym: walut, towarów i opcji. easyMarkets posiada licencję cypryjską - CySEC (ważną na terenie całej UE na mocy dyrektywy MIFiD) oraz australijską - ASIC.


Tematy

Reklama
Reklama