Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

2100% stopy zwrotu dzięki analizie fundamentalnej i technicznej

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Stopa zwrotu na poziomie 2100% nie jest może racjonalnym oczekiwaniem w inwestycjach, ale chiński fundusz hedgingowy pokazał, że jest możliwa do osiągnięcia.

Wykorzystać zmienność jako szansę, a nie jako zagrożenie - to kluczowa kwestia, jeśli chcemy osiągać ponadprzeciętne stopy zwrotu. 37-letni Chińczyk Wang Bing dzięki ogromnej zmienności na rynkach sutrowcowych był w stanie wypracować od marca 2015 roku stopę zwrotu na poziomie 2100% w ramach swojego funduszu hedgingowego Guli Trend. Od początku 2016 roku jego fundusz zyskał już 750%.

 

Jest to stopa zwrotu, która w jakimkolwiek otoczeniu rynkowym może budzić podziw, jednak tym co czyni ją jeszcze bardziej spektakularną jest to, że w obecnym czasie branża funduszy hedgingowych przechodzi trudności spowodowane słabszymi wynikami oraz odpływem kapitału klientów (którzy są niezadowoleni z tego, że wyższe ryzyko podejmowane przez fundusze hedgingowe nie jest nagradzane wystarczającą premią w postaci ponadprzeciętnej stopy zwrotu).

 

Reklama

Dźwignia finansowa, analiza fundamentalna i szczypta analizy technicznej

Wang Bing źródeł swojego sukcesu upatruje w wyczuciu rynku. W przeciwieństwie do swoich kolegów branży Bing nie korzysta z komputerowych systemów transakcyjnych, ale opiera handel na klasycznej analizie popytu i podaży. Czy to będzie w stanie dać mu przewagę nad rynkiem? Czas pokaże.

Tak wysoka stopa zwrotu jaką osiągnął fundusz Binga praktycznie nie byłaby możliwa bez wykorzystania dźwigni finansowej. Bing od 2008 roku handluje kontraktami futures na rynkach surowcowych, gdzie fundamentalną analizę popytu i podaży uzupełnia o proste narzędzia analizy technicznej

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak stosować analizę fundamentalną sprawdź nasz nowy cykl edukacyjny "Handluj Fundamentalnie"

 

Reklama

Wyższe ryzyko oznacza mniejszą stabilność

Należy pamiętać, że fundusze hendingowe są w stanie generować znacznie większe stopy zwrotu od klasycznych funduszy inwestycyjnych dlatego, że inwestują agresywnie, podejmując dużo większe ryzyko. Większe ryzyko sprawia, że nie sposób utrzymywać tak wysokiej stopy zwrotu systematycznie. Dobrym świadectwem jest tutaj to, że nie wszystkie fundusze prowadzone przez Binga zdołały wygenerować tak znaczącą stopę zwrotu. Wśród pozostałych siedmiu funfuszy zarządzanych przez Chińczyka żaden nie był w stanie wygenerować takich zysków jak Guli Trend, a dwa z nich odnotowały straty.

Tegoroczne zyski funduszu Guli Trend osiągnięte zostały dzięki wykorzystaniu bardzo duzych ruchów na rynku prętów zbrojeniowych, które z dużym wyczuciem wyłapywanebyły przez Binga.

"Dynamiczny rajd na kontraktach na pręty zbrojeniowe dał w tym roku wiele znakomitych szans na ogromne zyski, ale nie są one możliwe do osiągania w długim terminie" - stwierdził Gao Fei, analityk firmy Howbuy, która monitoruje wyniki funduszy.

 

A czy Ty uważasz, że stopy zwrotu generowane przez Binga są możliwe do osiągnięcia w dłuższej perspektywie czasowej? Jakie są według Ciebie racjonalne oczekiwania? Weź udział w ankiecie: Realistyczne cele w tradingu [ANKIETA]

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Tematy

Reklama
Reklama