Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Ten kruszec zyska na miękkim lądowaniu USA! Jak się przygotować na tę okazję?

|
selectedselectedselected
Ten kruszec zyska na miękkim lądowaniu USA! Jak się przygotować na tę okazję? | FXMAG INWESTOR
Pixabay
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Miękkie lądowanie w USA może skutkować dobrą passą w przypadku srebra. Zdaniem analityków należy uważnie śledzić dane dotyczące deficytów surowca, gdyż przekroczenie tej cienkiej granicy może oznaczać wybicie cen. 

 

  • Srebro wybiło się znacznie wyżej od złota, gdy rząd USA ogłosił słabszą, niż oczekiwano presję inflacyjną.
  • Według analityków srebro w kolejnych tygodniach będzie znajdować się w okolicy 23 USD, po czym zyska pod koniec roku. 
  • Na rynku wciąż utrzymuje się deficyt, jest on jednak niewidoczny ze względu na wysokie stopy procentowe oraz słabość chińskiej gospodarki. Odbicie wpłynie na ceny surowca.

 

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

 

Cena srebra w oczekiwaniu na wzrosty 

Reklama

“Zaobserwowaliśmy solidne odbicie na rynku złota i silne odbicie na rynku srebra. Na rynku rośnie przekonanie, że może nastąpić jeszcze tylko jedna lub dwie niewielkie podwyżki stóp Fed, zanim ten cykl zacieśniania się zakończy. To jest dobre dla gospodarki USA, to jest dobre dla gospodarki światowej. Sugeruje to większy popyt na surowce” - ocenia Jim Wyckoff, analityk Kitco. 

Ekspert uważa również, że duży ruch na rynku srebra po publikacjach CPI i PPI do 25,24 USD w piątek, może być początkiem długo oczekiwanego wybicia.  

Osiągnęliśmy najwyższy poziom od dwóch miesięcy w srebrze, a dane techniczne stały się bycze dla srebra, co sugeruje większy wzrost ceny w najbliższym czasie” - kontynuuje prognozę Wyckoff.

Zobacz również: Kolejne banki zaskakują wynikami finansowymi! Zobacz co dzieje się z notowaniami ich akcji

 

Notowania Gold/USDSilver/USD - YTD 

ten kruszec zyska na miekkim ladowaniu usa jak sie przygotowac na te okazje grafika numer 1ten kruszec zyska na miekkim ladowaniu usa jak sie przygotowac na te okazje grafika numer 1

Źródło: TradingView 

Reklama

 

Wyckoff idzie jednak o krok dalej i mówi również o wzroście w przypadku notowań złota czy ropy naftowej. Dowodem na zasadność tej prognozy jest widoczne odbicie na rynku metali po ostatnich danych CPI i PPI. Miały one oznaczać zmianę nastrojów rynkowych.  

Dobrą informacją dla byków ma być natomiast osiągnięcie przez dolara poziomu najniższego od dwóch miesięcy. Impuls na srebrze nie zmienił jednak oczekiwań co do podwyżek stóp procentowych, a to one przesądzą o kolejnych ruchach surowca. 

Zobacz również: Ten surowiec jeszcze nigdy nie był tak drogi! Jak można w niego zainwestować?

 

 

Jak się zatem przygotować na oczekiwany wzrost?

Bart Melek, szef strategii surowcowej w TD Securities uważa, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy srebro będzie pozostawać pod presją wyższych stóp procentowych, braku apetytu na spekulacje czy rozczarowujących danych z chińskiej gospodarki. Według eksperta cena będzie znajdować się w pobliżu 23 USD. Melek widzi spory potencjał wzrostu pod koniec roku. 

Reklama

“Kiedy staje się jasne, że Fed i inne banki centralne zaczną przechodzić na bardziej gołębie nastawienie w polityce pieniężnej w pierwszych miesiącach 2024 r., zwiększając perspektywy ożywienia gospodarczego na horyzoncie, spodziewamy się, że biały metal skupi się na w kierunku 26 USD za uncję w ostatnich dniach 2023 r.” - dodaje Melek. 

Deficyty podyktowane niską produkcją nie są dostrzegalne, ponieważ potencjał inwestycyjny hamowany jest przez obecne warunki gospodarcze. Zapasy jednak cały czas się zmniejszają. Gdy będą zbyt niskie, aby pełnić funkcję tzw. bufora, wówczas ceny skoczą. 

Zobacz również: “Bańka mogła jeszcze nie pęknąć” - ostrzega słynny inwestor. Należy oczekiwać spadków?

 

Recesja w USA wciąż się nie zmaterializowała? 

Mówi się, że nadchodząca recesja w USA jest najszerzej prognozowanym zjawiskiem gospodarczym, które się nie spełniło. Rzeczywiście, każdy miesiąc, oprócz aktualizacji odczytów gospodarczych przynosi nowe prognozy dotyczące potencjalnej zapaści gospodarczej. 

 

Reklama

 

Warto wspomnieć, że rynek pracy wciąż pozostaje silny. Wyckoff  uważa zatem, że nawet jeśli pojawi się recesja, będzie mieć ona raczej łagodny przebieg

Zobacz również: Raport PwC potwierdza to, czego się obawialiśmy! Ten spadek na giełdzie wyniósł ponad 45%

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Agnieszka Patyk

Agnieszka Patyk

Redaktorka portalu FXMAG. Z wykształcenia ekonomistka specjalizująca się w rynkach wschodnich. Śledzi sytuację na rynku nieruchomości i analizuje rozwój spółek technologicznych.


Reklama
Reklama