Reklama
Kurs euro:  
Kurs dolara:  
Kurs funta:  
Kurs franka:  
Ceny w Polsce:
Inflacja:  
Stopa NBP:  
Cena Pb95:  
Cena ON:  
Cena węgla:  
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Rekordy na złocie, co dalej? Bezpłatny webinar z analitykiem XTB

|
selectedselectedselected

Mniej więcej od października 2022 roku ceny złota systematycznie zwyżkują, odbijając się od dolnego ograniczenia długoterminowej konsolidacji. W marcu br. złoto wybiło okolice 2100 USD za uncję, po czym przyspieszyło wzrost testując historyczne szczyty. 

Rekordy na złocie, co dalej? Bezpłatny webinar z analitykiem XTB
xtb.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Otoczenie geopolityczne sprzyja kontynuacji trendu, jednak stabilizacja jaką obserwujemy w ostatnich dniach na wykresie złota każe zadać pytanie o rynkową przyszłość kruszcu. O rynku złota, w najbliższą środę 24 kwietnia, na bezpłatnym webinarze opowiadać będzie analityk XTB Michał Stajniak, CFA.

 

rekordy na zlocie co dalej bezplatny webinar z analitykiem xtb grafika numer 1rekordy na zlocie co dalej bezplatny webinar z analitykiem xtb grafika numer 1

 

Choć w piątek, 19 kwietnia media informowały o izraelskim ataku na Iran - brak dalszej eskalacji na Bliskim Wschodzie wyraźnie uspokoił rynki. Co prawda wydaje się, że scenariusz pełnowymiarowego konfliktu jest mało prawdopodobny, to jednak wymiana ognia stanowi niebezpieczny precedens, który wynosi zagrożenie otwartym konfliktem na zupełnie nowy poziom. Początek tygodnia wiąże się jednak z głębokim rozprężeniem na rynku złota, który po nieudanej piątkowej próbie wybicia powyżej poziomu 2400 USD za uncję, w poniedziałek 22 kwietnia tracił przeszło 2%. Czy zatem po okresie silniejszych wzrostów czeka nas teraz głębsza korekta?

Choć spadku cen złota w najbliższym czasie nie można wykluczyć, to należy jednak wziąć pod uwagę czynniki fundamentalne stojące za dotychczasowym trendem wzrostowym. Za 23,3% popytu wygenerowanego w 2023 r. stały bowiem banki centralne, które w minionym roku kupiły 1037,4 tony cennego metalu. Złoto skupują prawie wyłącznie banki centralne gospodarek wschodzących - szczególnie mocno widać to w przypadku Chin, gdzie Ludowy Bank Chin dokonuje nowych zakupów nieprzerwanie od 17 miesięcy. Chińska gorączka złota dotyczy nie tylko władz, które zwiększają rezerwy kruszcu w najszybszym tempie na świecie, ale także tamtejszych inwestorów, których wzmożone zainteresowanie złotem doprowadziło na początku kwietnia do tymczasowego wstrzymania obrotu jednym ze “złotych” funduszy ETF.

 

Weź udział w bezpłatnym spotkaniu online i dowiedz się:

  • Z czego wynikają wysokie ceny złota?
  • Do czego doprowadzi dalsza rynkowa niepewność?
  • Jakie ryzyka może napotkać wysoki trend wzrostowy surowca?

ZAPISZ SIĘ BEZPŁATNIE

 

Złoto powróci do rejonu 2100 USD?

Patrząc na wykres złota z perspektywy analizy technicznej należy zauważyć, że cena metalu mniej więcej od połowy 2020 roku pozostawała w szerokiej konsolidacji pomiędzy 1680 a 2080 USD za uncję. Dynamiczne wybicie ceny złota jakie obserwowaliśmy na początku marca może stanowić początek kolejnej fazy wzrostów - istnieje jednak ryzyko powrotu ceny w okolice 2100 USD w celu przetestowania integralności nowego trendu.

Nie możesz być z nami w środę, 24 kwietnia o godz. 19:00? Zostaw swój adres email na stronie wydarzenia, a nagranie całego webinaru otrzymasz bezpośrednio na swoją skrzynkę email.    

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


XTB

XTB

Jesteśmy jednym z największych na świecie brokerów Forex & CFD notowanych na giełdzie. Zapewniamy inwestorom indywidualnym natychmiastowy dostęp do rynków finansowych z całego świata. Posiadamy prawie 20 lat doświadczenia na rynku. W tym czasie otworzyliśmy oddziały w ponad 13 krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chile i innych.


Ładowanie komentarzy...

Reklama
Reklama