Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs ropy naftowej WTI- niebezpieczna zabawa przy szczycie może się okazać dla byków bolesna

|
selectedselectedselected
Kurs ropy naftowej WTI- niebezpieczna zabawa przy szczycie może się okazać dla byków bolesna | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Podczas dzisiejszej sesji mieliśmy do czynienia na ropie naftowej WTI z próbą ataku na szczyt trendu wzrostowego rozpoczętego w połowie marca. Jeżeli w tym miejscu kupujący wykażą oznaki słabości, wtedy niedźwiedzie otrzymają rewelacyjny schemat do rozegrania.

Sytuacja na ropie naftowej WTI

Jak doskonale wiemy, początek tego roku upłyną pod znakiem prawdziwej masakry na rynku ropy naftowej. Po gigantycznych spadkach kursu ropy naftowej WTI i zmniejszeniu ilości wydobycia przez kartel OPEC+, następnie przyszła mocna fala wzrostowa, którą rynkowe byki wciąż próbują kontynuować. Właśnie dzisiaj byliśmy świadkami wyznaczenia nowego szczytu kilkumiesięcznej zwyżki, ale niestety póki co, poziomów tych nie udaje się utrzymać.

Konsekwencje cofnięcia na ropie naftowej WTI

Ten ambitny plan popytu może się okazać bardzo bolesny dla rynkowych byków, ponieważ w razie gdyby kurs ropy naftowej zaczął teraz mocniej spadać, część uczestników rynku zobaczyłaby na wykresie potencjalną formację podwójnego szczytu. Zasięg z niej wynikający, mógłby nas sprowadzić co najmniej w rejon 38,5 dolarów za baryłkę.

  Wykres: Kurs ropy naftowej WTI (3 miesiące) Wykres: Kurs ropy naftowej WTI (3 miesiące)

Reklama

 Wykres: Kurs ropy naftowej WTI (3 miesiące)

Biorąc pod uwagę skalę wcześniejszych wzrostów, nie byłoby to jakieś mocno zaskakujące cofnięcie. Jeżeli dzisiejsze notowania zakończą się na obecnych lub niższych poziomach jak obecnie (42,81$), to dodatkowym atutem dla niedźwiedzi będzie kształt świeczki dziennej, który miałby pro-spadkową wymowę. Pamiętajmy, że po tak długiej konsolidacji, wiele osób ma zajęte pozycje na wykosich poziomach, dlatego mogą się zabezpieczać krótkimi zleceniami stop loss, co dodatkowo spotęgowałoby wyprzedaż w razie negatywnego scenariusza.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama
Reklama