• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
SOJA 0% 1532.52 03.02 19:59 1532.52 1539.52 1524.73
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/ZS1!/

Co to jest Soja

Soja to roślina z rodziny bobowatych występująca w przyrodzie w 16 różnych odmianach. Roślina ta pochodzi ze wschodniej Azji, a większość gatunków uprawiana jest obecnie w Australii. Soja do wzrostu potrzebuje dobrych, żyznych gleb oraz dużego nasłonecznienia. Z soi pozyskuje się mleko sojowe oraz tofu, czyli twarożek produkowany właśnie z mleka sojowego.

 

Jak inwestować w oparciu o notowani soi

Polskie instytucje finansowe, a także zagraniczni brokerzy pozwalają na spekulowanie w oparciu o notowania soi poprzez zawieranie kotraktów Futures oraz CFD. Kontrakty na różnicę kursu, czyli CFD, opierają swój mechanizm na dźwigni finansowej, dlatego nie musisz posiadać całości kapitału na zabezpieczenie pozycji aby zawrzeć transakcję. Każda inwestycja na rynku finansowym związana jest z ryzykiem utraty zainwestowanego kapitału, dlatego koniecznie przed podjęciem decyzji zapoznaj się z notowaniami giełdowymi soi online na żywo, które znajdziesz na wykresie powyżej.

 

Czy warto inwestować w soję

Odpowiedź na to pytanie otrzymasz dokonując analizy sytuacji finansowej. Narzędzia, które są do Twojej dyspozycji to analiza techniczna oraz fundamentalna. Analiza fundamentalna opiera się na informacjach ekonomicznych oraz gospodarczych ze świata, które wpływają na notowania soi. Analiza techniczna pozwoli Ci przewidywać przyszłe formacje cenowe na podstawie historycznych danych z wykresu, dlatego już dziś zobacz nasz darmowy kurs analizy technicznej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o analizie technicznej koniecznie przeczytaj nasze materiały o analizie harmonicznej, overbalnce, ichimoku oraz price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk