• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
PSZENICA 1.88% 823.39 02:42 808.18 822.87 809.33
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/ZW1!/

Co to jest pszenica

Pszenica jest zbożem pochodzącym z południowo-zachodniej i środkowej Azji. Na całym świecie występuje około 20 gatunków pszenicy oraz 10 mieszańców międzygatunkowych. Po kukurydzy oraz ryżu jest najczęściej uprawianym zbożem. Największymi producentami zbóż na świecie są Chiny, Indie, Rosja, USA, Francja, Kanada, Niemcy, Pakistan, Australia oraz Ukraina.

 

Jak inwestować w oparciu o notowania pszenicy

Najlepszym sposobem będzie zawieranie kontraktów Futures oraz kontraktów na różnicę kursu, czyli CFD. CFD opierają swój mechanizm na dźwigni finansowej. Dzięki temu możesz zawierać transakcje bez konieczności posiadania kapitału na zabezpieczenie całej pozycji. Wyżej wymienione instrumenty pochodne dostarczane są zarówno przez zagranicznych brokerów oraz instytucje finansowe regulowane przez KNF w Polsce. Przed otwarciem transakcji zapoznaj się z notowaniami giełdowymi pszenicy online na żywo, które znajdziesz na wykresie powyżej.

 

Czy warto inwestować w pszenicę

Tak jak każda inwestycja, inwestowanie w pszenicę niesie ze sobą ryzyko utraty kapitału, dlatego koniecznie przed podjęciem ostatecznej decyzji inwestycyjnej powinieneś przeprowadzić dokładną analizę sytuacji finansowej. W tym celu wykorzystaj analizę techniczną oraz analizę fundamentalną. Pierwsza z nich pozwala przewidywać przyszłe formacje cenowe na podstawie historycznych danych. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy darmowy kurs analizy technicznej. Obejrzyj go i już dziś naucz się analizować wykresy notowań surowców. Analiza fundamentalna to kolejny ważny składnik o którym nie można zapomnieć, ponieważ bierze on pod lupę wszystkie ważne informacje ze świata, które wpływają na notowania surowców. Jeśli zainteresował Cię temat analizy technicznej zobacz nasze materiały o analizie harmonicznej, overbalance, ichimoku oraz price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk