• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
KUKURYDZA 0.68% 642.49 19:59 638.15 645.46 634.7
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/ZC2!/

Co to jest kukurydza

Kukurydza to roślina ciepło i światłolubna należąca do grupy zbóż. Kukurydza pochodzi z Meksyku, a rośliny tej nie da się spotkać w stanie dzikim. Obecnie największymi producentami kukurydzy na świecie są Stany Zjednoczone, Chiny oraz Brazylia. Majowie i Aztekowie bardzo dobrze znali tę roślinę i prowadzili jej uprawy na szeroką skalę. Pierwszym europejczykiem, który opisał tę roślinę był Krzysztof Kolumb i to podobno on jako pierwszy nazwał ją „mais”. Po wyprawie Krzysztofa Kolumba kukurydza szybko rozprzeszczeniła się w Australii, Azji, Afryce oraz Europie.

 

Jak handlować wykorzystując notowania kukurydzy

Zarówno zagraniczni brokerzy jak i polskie instytucje finansowe regulowane przez KNF umożliwiają inwestowanie w oparciu o notowania kukurydzy poprzez kontrakty Futures oraz kontrakty CFD. CFD, czyli kontrakty na różnicę kursu działają na zasadzie dźwigni finansowej, co pozwala na zawieranie transakcji bez konieczności posiadania kapitału na zabezpieczenie całej pozycji. Każda inwestycja na rynkach finansowych obarczona jest ryzykiem utraty kapitału, dlatego inwestuj pieniądze, na których stratę możesz sobie pozwolić. Przed podjęciem decyzji inwestycyjnej zapoznaj się z aktualnymi notowaniami kukurydzy online na żywo, które znajdziesz powyżej.

 

Czy warto inwestować w kukurydzę

Inwestowanie wymaga od tradera posiadania pewnych kluczowych umiejętności, bez których nie jest w stanie zawierać zyskownych transakcji. Do najważniejszych umiejętności należą analiza techniczna oraz fundamentalna. Pierwsza z nich polega na przewidywaniu przyszłych formacji cenowych na podstawie historycznych danych zawartych na wykresie. Naucz się analizy technicznej już ziś z naszego darmowego kursuAnaliza fundamentalna koncentruje się na zbieraniu informacji ekonomicznych, które realnie wpływają na notowania kursu np. kukurydzy. Dowiedz się więcej czytając: analiza harmonizna, overbalnce, ichimoku oraz price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk