• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
KAWA -3.32% 114.27 18.09 19:29 118.2 119.23 113.26 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/KC1!/

Co to jest kawa

Kawa to surowiec, z którego przygotowuje się najpopularniejszą używkę na świecie zawierającą kofeinę. Najprawdopodobniej to właśnie z Etiopii wywodzi się napój, który powszechnie nazywamy kawą (wykorzystywany w tym rejonie już w I tysiącleciu p.n.e.). Do Europy kawa przybyła w XVI wieku, a właściwości oraz sposób przyrządzenia jako pierwszy w Europie opisał botanik i podróżnik Leonard Rauwolf. Głównymi producentami kawy są takie kraje jak Brazylia, Wietnam, Kolumbia, Indonezja, Indie, Etiopia, Peru, Meksyk, Gwatemala oraz Honduras.

 

Jak inwestować w oparciu o notowania kawy

Domy maklerskie regulowane za granicą oraz brokerzy i instytucje finansowe regulowane w Polsce przez KNF dostarczają takich instrumentów pochodnych jak kontrakty Futures oraz kontrakty CFD. Dzięki nim możesz spekulować wykorzystując te notowania . CFD umożliwia również zawieranie transakcji bez konieczności posiadania kapitału na zabezpieczenie całej pozycji, ponieważ opiera swój mechanizm na dźwigni finansowej. Pamiętaj, że inwestycje niosą za sobą ryzyko utraty kapitału dlatego koniecznie przeanalizuj notowania giełdowe kawy online na żywo, które znajdziesz powyżej na wykresie.

 

Czy warto inwestować w kawę

Jeśli chciałbyś zacząć swoją przygodę z rynkiem finansowym konieczne jest, abyś nauczył się na początku analizy technicznej oraz fundamentalnej. Pierwsza z nich polega na analizowaniu wykresów notowań i na tej podstawie przewidywaniu przyszłych formacji cenowych. Specjalnie dla Ciebie zespół FxMag przygotował darmowy kurs analizy technicznejAnaliza fundamentalna polega na zbieraniu informacji ekonomicznych ze świata gospodarki, które bezpośrednio wpływają na notowania np. kawy. Jeśli jesteś zainteresowany poszerzeniem swojej wiedzy z zakresu inwestowania na rynkach finansowych koniecznie przeczytaj: analiza harmoniczna, overbalance, ichimoku, price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk