• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
KAKAO 0.98% 2683 03.12 12:38 2657 2679 2641 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CC1!/

Co to jest kakao

Kakao to surowiec pozyskiwany z ziaren rośliny kakaowca ( jeden owoc zawiera od 20 do 60 nasion). Najprawdopodobniej kakao pochodzi z rejonów Ameryki Środkowej oraz Południowej, a najwcześniejsze informacje dotyczące uprawy kakaowca pochodzą z 1500 roku n.e.. Obecnie produkcją kakaa zajmują się przedsiębiorstwa ulokowane na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Ghanie oraz Indonezji. Zasadniczo można wyróżnić trzy odmiany kakao: Criollo (Ameryka Środkowa i Karaiby – pełna w smaku, ale trudna w uprawie), Forastero (najbardziej popularna o mocno czekoladowym smaku), Trinitario (skrzyżowanie dwóch poprzednich odmian).

 

Jak inwestować w oparciu o notowania kakao

Instytucje finansowe regulowane w Polsce przez KNF oraz zagraniczni brokerzy oferują kontrakty Futures oraz kontrakty CFD na surowiec kakao. CFD swój mechanizm opiera na dźwigni finansowej, co pozwala na otwieranie transakcji bez konieczności posiadania kapitału na zabezpieczenie całej pozycji. Pamiętaj, że inwestowanie na rynkach finansowych wiąże się z ryzykiem utraty kapitału, dlatego koniecznie przeanalizuj aktualne notowania kakao online na żywo, które znajdziesz powyżej.

 

Czy warto inwestować w kakao

Żeby zostać skutecznym inwestorem indywidualnym na rynku finansowym musisz posiadać odpowiednie umiejętność. Swoją przygodę z rynkiem powinieneś zacząć od nauki analizy technicznej oraz fundamentalnejAnaliza fundamentalna to nic innego jak zbieranie informacji ekonomicznych ze świata gospodarki, które wpływają na notowania kursu np. kakao. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy darmowy kurs analizy technicznej, dzięki któremu nauczysz się jak na podstawie historycznych danych przewidywać przyszłe formacje cenowe. Zachęcamy również do przeczytania o analizie harmonicznej, overbalance, ichimoku oraz price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk