Advertisement
  • Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
CUKIER 1.59% 17.25 14:05 16.98 17.3 17.02 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SB2!/

Jak pozyskiwany jest cukier

Cukier to produkt spożywczy produkowany najczęściej z trzciny cukrowej i buraków cukrowych. Już w starożytności cukier produkowano na subkontynencie indyjskim i rozprzestrzeniano aż do granic dzisiejszego Kazachstanu. Obecnie największymi producentami cukru z buraków cukrowych są Rosja, Francja, USA, Niemy oraz Turcja, a z trzciny cukrowej Brazylia, Indie, Chiny oraz Tajlandia. Największe spożycie cukru na jedną osobę w 2016 roku odnotowano w USA, Niemczech oraz Holandii.

 

Jaki inwestować w oparciu o notowania cukru

Zagraniczni brokerzy oraz instytucje finansowe regulowane w Polsce przez KNF umożliwiają handel w oparciu o notowania cukru poprzez zawieranie kontraktów Futures oraz kontraktów CFD. Instrument pochodny, CDF (kotrakty różnicowe), pozwalają na zawieranie transakcji bez konieczności posiadania kapitału na zabezpieczeni całej pozycji , ponieważ opierają swój mechanizm na dźwigni finansowej. Jeśli chcesz inwestować w cukier koniecznie zapoznaj się z notowaniami giełdowymi cukru online na żywo, które znajdziesz na wykresie powyżej.

 

Czy warto inwestować w cukier

Inwestycja w cukier może okazać się dobrym pomysłem, ale najpierw każdy trader powinien przeprowadzić proces analityczny, który powinien składać się z analizy technicznej oraz fundamentalnej. Pierwsza z nich polega na przewidywaniu przyszłych formacji cenowych na podstawie historycznych danych. Naucz się analizy technicznej z naszego darmowego kursu videoAnaliza fundamentalna polega na zbieraniu i badaniu informacji ekonomicznych i gospodarczych ze świata, które bezpośrednio wpływają na notowania giełdowe cukru. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestycjach na rynkach finansowych przeczytaj nasze materiały o analizie harmonicznej, overbalance, ichimoku oraz price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk