• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
BAWEŁNA 0% 85.37 30.09 20:19 85.37 85.84 83.52
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CT1!/

Co to jest bawełna

Bawełna pozyskiwana jest z włókien roślin o takiej samej nazwie. Najpopularniejsze zastosowania bawełny to wytwarzanie tkanin miękkich, produkcja opatrunków, sieci rybackich, filtrów do kawy, papieru, a także prochu strzelniczego. Często bawełna mieszana jest  z takimi włóknami jak wełna oraz len. Od tysiącleci ludzie zamieszkujący rejony o klimacie tropikalnym wykorzystywali bawełnę do wytwarzania lekkich tkanin. Niektóre źródła historyczne podają, że Egipcjanie używali bawełny już w 12 000 roku p.n.e..  

 

Jak handlować wykorzystując notowania bawełny

Kontrakty Futures oraz kontrakty CFD, czyli kontrakty na różnicę kursu to instrumenty pochodne dostarczane przez zagranicznych brokerów oraz polskie instytucje finansowe regulowane przez KNF. CFD wykorzystują mechanizm dźwigni finansowej co pozwala na zwieranie transakcji bez konieczności posiadania kapitału na zabezpieczeni całej pozycji. Musisz mieć świadomość tego, że inwestowanie na rynkach finansowych związane jest z pewnym ryzykiem utraty zainwestowanego kapitału, dlatego inwestuj pieniądze, na których stratę możesz sobie pozwolić. Pamiętaj, aby przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej zapoznać się z notowaniami giełdowymi bawełny online na żywo, które znajdziesz na górze strony.

 

Czy warto inwestować w bawełnę

Inwestycja w surowce może okazać się świetnym pomysłem, ale koniecznie musi zostać poprzedzona skuteczną analizą, na którą mogą składać się analiza techniczna oraz analiza fundamentalna. Pierwsza z nich bada informacje zawarte na wykresie i na tej podstawie przewiduje przyszłe formacje cenowe. Nauczysz się tej umiejętności z naszego darmowego kursu analizy technicznejAnaliza fundamentalna polega na analizowaniu informacji ekonomicznych ze świata gospodarki, które wpływają na notowania np. kukurydzy. Dowiedz się więcej czytając nasze materiały o analizie harmonicznej, overbalance, ichimoku oraz price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk