• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
SREBRO 0% 23.284 24.03 21:59 23.284 23.507 22.948
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SILVER/

Co to jest srebro

Srebro to metal szlachetny o srebrzystobiałym kolorze, charakteryzujące się największą przewodnością elektryczną oraz termiczną. Srebro znane jest od czasów starożytnych i przez wieki używane było jako waluta, materiał do produkcji biżuterii oraz naczyń i sztućców. Obecnie wykorzystuje się również ten surowiec do produkcji filmów fotograficznych, styków elektrycznych oraz luster.

 

Ile srebra zostało do wydobycia

Oprócz występowania w stanie wolnym srebro uzyskuje się również w procesie produkcji z takich minerałów jak argentyt, chlorargiryt, miedź, złoto, ołów oraz cynk. Obecnie największym producentem srebra jest Meksyk, którego produkcja srebra stanowi ponad 18% rocznej światowej produkcji tego surowca. W przyrodzie srebro występuje 17 razy częściej niż złoto. W Polsce wytwarzaniem srebra zajmuje się KGHM Polska Miedź, która rocznie dostarcza na rynek około 1300 ton tego surowca.

 

Jak inwestować w srebro

Rynek finansowy umożliwia inwestowanie w oparciu o notowania srebra poprzez zawieranie kontraktów Futures oraz kontraktów CFD. Są to instrumenty finansowe dostarczane zarówno przez zagranicznych brokerów jaki i instytucje finansowe regulowane w Polsce przez KNF. Każda inwestycja na rynku finansowym obarczona jest ryzykiem utraty kapitału, dlatego pamiętaj aby inwestować pieniądze, na których stratę możesz sobie pozwolić. Koniecznie zapoznaj się z aktualnymi notowaniami giełdowymi srebra online na żywo, które znajdziesz na wykresie powyżej.

 

Czy warto inwestować w srebro

Podobnie jak złoto srebro uważane jest przed inwestorów za bezpieczne miejsce do lokowania kapitału podczas kryzysów gospodarczych i właśnie dlatego większość inwestorów w tych okresach odchodzi od pieniądza fiducjarnego na rzecz srebra, podbijając cenę tego surowca. Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na rynkach finansowych w oparciu o notowania srebra koniecznie obejrzyj nasz darmowy kurs analizy technicznej, dzięki któremu nauczysz się jak na podstawie historycznych danych z wykresu przewidywać przyszłe formacje cenowe. Więcej o analizie technicznej przeczytasz w następujących materiałach: analiza harmoniczna, overbalnceichimoku oraz price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk