• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
PLATYNA -0.44% 1041.1 02:34 1045.7 1040.7 1032.9
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/PLATINUM/

Co to jest platyna

Platyna to pierwiastek chemiczny będący metalem szlachetnym. Ma charakterystyczny srebrzystobiały kolor o silnym połysku. Platyna nie wchodzi w reakcje z tlenem, wodą, kwasem chlorowodorowym i azotowy, ma bardzo wysoką temperaturę topnienia. Najczęściej platyna występuje w przyrodzie w postaci ziaren albo większych bryłek, których masa nie przekracza 10 kg. Największe złoża platyny występują w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Zimbabwe, RPA oraz Etipoii. Platyna znajduje szerokie zastosowanie w branży motoryzacyjnej, a także w przemyśle elektronicznym.

 

Jak inwestować w oparciu o notowania platyny

Najlepszym sposobem inwestowania z wykorzystaniem notowań surowców jest zawieranie kontraktów Futures oraz kontraktów CFD (kontrakty różnicowe). Te instrumenty pochodne dostarczane są przez polskich oraz zagranicznych brokerów. CFD wykorzystuje dźwignię finansową, czyli tz. lewar, który pozwala na zawieranie transakcji bez konieczności posiadania kapitału na zabezpieczenie całej pozycji. Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem utraty kapitału, dlatego inwestuj pieniądze, na których stratę możesz sobie pozwolić. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zapoznaj się z aktualnymi notowaniami giełdowymi platyny online na żywo, które znajdziesz powyżej.

 

Czy warto inwestować w platynę

Każdy inwestor na powyższe pytanie musi odpowiedzieć samodzielnie wykorzystując w tym celu dostępne narzędzia takie jak analiza techniczna oraz fundamentalnaAnaliza fundamentalna polega na zbieraniu informacji ze świata gospodarki, które realnie wpływają na notowania np. platyny. Bardzo istotną umiejętnością jest przewidywanie przyszłych formacji cenowych na podstawie danych z wykresu, a proces ten nazywamy analizą techniczną. Specjalnie dla Ciebie zespół FxMag przygotował darmowy kurs analizy technicznej. Więcej informacji znajdziesz tutaj: analiza harmoniczna, overbalance, ichimoku oraz price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk