• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
MIEDŹ 0% 8951 24.03 19:29 8951 9083 8883
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XCUUSD/

Co to jest miedź

Miedź jest pierwiastkiem chemicznym należącym do grupy metali. W starożytności miedź wydobywano na Cyprze i właśnie od nazwy tego miasta pochodzi angielskie słowo miedź, czyli „copper”. W przemyśle jest bardzo duże zapotrzebowanie na miedź, niestety w środowisku naturalnym ten surowiec występuje bardzo rzadko. Najwięcej miedzi pozyskuje się z siarczku wydobywanego w kopalniach odkrywkowych. W tym minerale znajduje się zaledwie 1% miedzi! Największymi producentami miedzi na świecie są: Chile, Peru, Chiny, USA, Australia, Indonezja, Zambia, Rosja, Kanada, Polska oraz Kazachstan.

 

Jak inwestować w miedź

Zagraniczni brokerzy oraz polskie instytucje finansowe regulowane przez KNF umożliwiają zawieranie kontraktów Futures oraz kontraktów CFD (kontrakty różnicowe) na surowcach takich jak miedź. CFD opiera się na dźwigni finansowej, co pozwala na zawieranie transakcji bez konieczności posiadania kapitału na zabezpieczenie całej pozycji. Pamiętaj ,że każda inwestycja na rynkach finansowych wiąże się z pewnym ryzykiem utraty kapitału, dlatego koniecznie przed podjęciem decyzji przeanalizuj aktualne notowania giełdowe miedzi online na żywo, które znajdzie na wykresie powyżej.

 

Czy warto inwestować w miedź

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w oparciu o notowania miedzi koniecznie obejrzyj nasz darmowy kurs analizy technicznej, który nauczy Cię jak na podstawie historycznych danych przewidywać przyszłe formacje cenowe. Obok analizy technicznej najważniejszym ogniwem zdecydowanie jest analiza fundamentalna. Informacje fundamentalna to informacje ze świata ekonomii, które bezpośrednio wpływają na notowania instrumentu finansowego. Jeśli chcesz wiedzieć więcej przeczytaj nasze materiały o analizie harmonicznej, overbalance, ichimoku oraz price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk