• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
GAZ ZIEMNY 0% 2.902 24.11 22:59 2.902 2.903 2.8 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NATGASUSD/

Co to jest gaz ziemny

Gaz ziemny inaczej nazywany błękitnym paliwem to rodzaj paliwa kopalnianego pochodzenia organicznego, który zbiera się w skorupie ziemskiej wypełniając przestrzenie pod wysokim ciśnieniem. Gaz ziemny to surowiec, który w przyrodzie występuje samodzielnie albo towarzyszy złożom węgla kamiennego oraz ropy naftowej. Najwięcej gazu ziemnego znajduje się w pokładach w Rosji, Iranie, Katarze, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, USA, Algierii, Wenezueli, Nigerii oraz Iraku.

 

Jak inwestować wykorzystując notowania gazu ziemnego

Najprostszym sposobem, aby zainwestować kapitał wykorzystując notowania cen gazu ziemnego jest zawieranie kontraktów Futures oraz kontraktów CFD (kontrakty różnicowe). Te instrumenty pochodne dostarczane są zarówno przez zagranicznych brokerów jak i instytucje finansowe regulowane w Polsce przez KNF. CFD opierają swój mechanizm na dźwigni finansowej, co pozwala na zawieranie kontraktów bez konieczności posiadania kapitału na zabezpieczenie całej pozycji. Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na rynkach finansowych pamiętaj, że każda inwestycja wiąże się z ryzykiem utraty kapitału, dlatego inwestuj pieniądze, na których stratę możesz sobie pozwolić. Najpierw zapoznaj się z aktualnymi notowaniami giełdowymi gazu ziemnego online na żywo, a później podejmij decyzję inwestycyjną.

 

Czy warto inwestować w gaz ziemny

Inwestycja w gaz ziemny może okazać się dobrym pomysłem, ale musi zostać poprzedzona skrupulatną analizą sytuacji rynkowej. Warto swoją analizę rozpocząć od analizy technicznej, która przewiduje przyszłe formacje cenowe na podstawie historycznych danych z wykresu. Naucz się analizy technicznej już dziś z naszego darmowego kursu! Kolejnym ważnym etap jest przeprowadzenie analizy fundamentalnej, czyli zbieranie wszystkich informacji ekonomicznych wpływających na notowania np. gazu ziemnego. Więcej o analizowaniu wykresów przeczytasz tutaj: analiza harmonice, overbalance, ichimoku oraz price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk