• Sklep
  • Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
ROPA NAFTOWA (BRENT) -1.32% 59.97 06:16 60.77 60.14 59.9 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/UKOIL/

Co to jest ropa naftowa

Ropa naftowa to ciekła kopalina składająca się z naturalnych węglowodorów gazowych, ciekłych i stałych oraz związków azotu, tlenu, siarki i zanieczyszczeń nieorganicznych, w sumie ponad 50 pierwiastków. Ropa naftowa szeroko wykorzystywana jest w przemyśle chemicznym, ale przede wszystkim w przemyśle energetycznym. Często ropa występuje w przyrodzie wraz z pokładami gazu ziemnego. Ropa naftowa wydobywana jest w Azji (Zatoka Perska, Morze Kaspijskie, Syberia), Ameryce Północnej (Zatoka Meksykańska, USA, Kanada, Meksyk), na dnie Morza Północnego oraz w północnej Afryce.

 

Czym różnią się notowania ropy naftowej BRENT od WTI

Przede wszystkim ceną oraz miejscem wydobycia. Ropa naftowa BRENT pochodzi z 15 pól naftowych położonych na Morzu Północny. WTI, czyli West Texas Intermediate, to ropa o lepszej jakości niż BRENT, ponieważ można z niej uzyskać większą ilość benzyny oraz oleju napędowego. Oprócz Brent i WTI można wyróżnić również ropę naftową URAL pochodzącą z rosyjskich złóż.

 

Jak inwestować w oparciu o notowania ropy naftowej BRENT

Polskie oraz zagraniczne instytucje finansowe umożliwiają inwestowanie w oparciu o notowania ropy naftowej poprzez zawieranie kontraktów Futures oraz kontraktów na różnicę kursu CFD. Instrument pochodny taki jak CFD opiera się na dźwigni finansowej czyli tz. lewarze pozwalającym na zawieranie transakcji bez konieczności posiadania kapitału na zabezpieczenie całej pozycji. Na górze strony znajdują się notowania giełdowe ropy naftowej BRENT online na żywo.

 

Czy warto inwestować w ropę naftową

Inwestycja w oparciu o notowania ropy naftowej wymaga od tradera dobrej znajomości analizy fundamentalnej. Więcej o analizie fundamentalnej dowiesz się z naszych darmowych materiałów. Kolejnym narzędziem, które możesz wykorzystać w swoim tradingu jest analiza techniczna. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy darmowy kurs analizy technicznej, dzięki któremu nauczysz się jak przewidywać przyszłe formacje cenowe na podstawie historycznych danych z wykresu. Więcej o analizie technicznej przeczytasz tutaj: analiza harmoniczna, overbalance, ichimoku oraz price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk