• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
GBPNZD 0% 1.97948 11.06 21:59 1.97948 1.98317 1.96541 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPNZD/

GBPNZD  to krzyżowa para walutowa rynku Forex, która zaliczana jest do par egzotycznych. Dolar nowozelandzki (NZD) pełni w niej rolę waluty kwotowanej, a funt brytyjski (GBP) jest walutą bazową. Podobnie jak w przypadku pozostałych instrumentów, w których rolę waluty bazowej pełni funt brytyjski, tak w przypadku GBPNZD, możemy powiedzieć, że jest to waluta typowo trendowa. Jeżeli szukasz dobrej oferty brokerskiej to aktualną ofertę brokerów możesz sprawdzić tutaj. 

Możesz spekulować na GBPNZD przy użyciu kontraktów futures, CFD oraz rynku spotowego, który nie jest obarczony ryzykiem dźwigni finansowej.

Wpływ danych makroekonomicznych na GBPNZD

Każdy Inwestor zdaje sobie sprawę jak ważną rolę w notowaniach GBPNZD odgrywają publikacje makroekonomiczne, które potrafią znacząco zwiększyć wolatywność (zmienność) na tym instrumencie. Koniecznie śledź kalendarz makroekonomiczny, a w przypadku GBPNZD najważniejsze będą dane z Wielkiej Brytanii oraz Nowej Zelandii. Uzupełnieniem twojej analizy fundamentalnej powinna być analiza polityki pieniężnej realizowanej przez BoE (Bank Anglii) oraz RBNZ (Bank Rezerwy Nowej Zelandii). 

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk