• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
GBPAUD 0% 2.04617 03.04 21:59 2.04617 2.05288 2.03334 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPAUD/

GBPAUD to para walutowa zaliczana do par krzyżowych. Walutą kwotowaną jest dolar australijski, a rolę waluty bazowej pełni funt brytyjski. Jest to typowy średniak, jeżeli chodzi o popularność tego instrumentu. Handlując na GBPAUD możesz spotkać się z korzystynymi ofertami brokerskimi. Tutaj możesz sprawdzić oferty brokerów.

Transakcji na GBPAUD możesz dokonywać za pomocą kontraktów futures, kontraktów różnicowych CFD oraz na rynku spot (w przypadku inwestora detalicznego będą to transakcje dokonywane w kantorach stacjonarnych bądź kantorach online). 

Wpływ danych makroekonomicznych na GBPAUD

Dobrze wykonana analiza techniczna uzupełnia się z analizą fundamentalną. Na rynku Forex AF polega na analizie polityki pieniężnej oraz analizie danych makroekonomicznych. Większa zmienność będzie towarzyszyła GBPAUD w sytuacji gdy pojawiać się będą istotne dane gospodarcze z Wielkiej Brytanii oraz Australii. Koniecznie też śledź decyzje polityki monetarnej podejmowane przez BoE (Bank of England, Bank Anglii) oraz RBA (Bank Rezerwy Australii).

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk