• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
EURCAD -0.63% 1.31035 21:59 1.31867 1.31805 1.31003
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURCAD/

Kurs euro dolar kanadyjski. Co to jest euro dolar kanadyjski EURCAD? Co wpływa na kurs euro dolar kanadyjski EURCAD?

EURCAD (euro dolar kanadyjski) jest tzw. parą krzyżową. Nie należy do głównych par walutowych Forex, ani tym bardziej do popularnych instrumentów. W przypadku konstrukcji tej pary walutowej, walutą bazową jest euro, a dolar kanadyjski jest walutą kwotowaną. Mniejsza popularność spekulacji w oparciu o kurs euro do dolara kanadyjskiego EURCAD przekłada się na koszty transakcyjne. Tutaj możesz sprawdzić aktualną ofertę brokerów. 

Transakcji w oparciu o kurs euro dolar kanadyjski EURCAD możesz dokonywać za pomocą:

- kontraktów futures

- kontraktów CFD (tzw. kontraktów różnicowych)

- rynku spot (w przypadku inwestora detalicznego będą to transakcje dokonywane w kantorach stacjonarnych bądź kantorach online).

 

Wpływ danych makroekonomicznych na kurs euro dolar kanadyjski EURCAD

Istotnym czynnikiem wpływającym na efektywność naszej strategii na euro dolarze kanadyjskim EURCAD jest obserwowanie i reagowanie na dane makroekonomiczne. W przypadku kursu euro do dolara kanadyjskiego EURCAD znaczenie mają publikacje na temat stanu najpopularniejszych gospodarek strefy euro (Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania) oraz Kanady. Śledząc politykę pieniężną wpływającą na wahania kursu EURCAD euro do dolara kanadyjskiego koniecznie zwracaj uwagę na komunikaty wydawane przez EBC (Europejski Bank Centralny) oraz BoC (Bank of Canada, Bank Kanady).

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk