Advertisement
  • Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
EURAUD -0.03% 1.55022 21:59 1.55068 1.55525 1.54681 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURAUD/

Kurs euro dolar australijski. Co to jest euro dolar australijski (EURAUD)? Co wpływa na kurs euro dolar australijski EURAUD?

EURAUD (euro dolar australijski) nie jest popularnym instrumentem rynku walutowego Forex. Jest to jedna z tzw. par krzyżowych. Euro w tym przypadku jest walutą bazową, a dolar australisjki jest walutą kwotowaną. Stosunkowo mała popularność tego instrumentu przekłada się na koszta transakcyjne instrumentów pochodnych opartych o kurs euro do dolara australijskiego EURAUDTutaj możesz sprawdzić aktualną ofertę brokerów. 

Transakcji na kursie euro dolar australijski EURAUD  możesz dokonywać za pomocą:

- kontraktów futures

- kontraktów CFD (tzw. kontraktów różnicowych)

- rynku spot (w przypadku inwestora detalicznego będą to transakcje dokonywane w kantorach stacjonarnych bądź kantorach online). 

 

Wpływ danych makroekonomicznych na kurs euro dolar australijski EURAUD

W przypadku kursu euro dolar australijski EURAUD konieczne jest śledzenie danych makroekonomicznych ze strefy euro oraz gospodarki Australii. Spekulując w oparciu o kurs euro dolar australiijski EURAUD warto również monitorować politykę pieniężną realizowaną zarówno przez EBC (Europejski Bank Centralny) oraz RBA (Bank Rezerwy Australii)

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk