• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
CHFJPY 0% 122.057 11.06 21:59 122.057 122.471 121.964 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFJPY/

Co to jest frank szwajcarski jen japoński CHFJPY? Co wpływa na kurs franka szwajcarskiego do jena japońskiego CHFJPY?

CHFJPY (frank szwajcarski jen japoński) nie jest popularnym instrumentem rynku Forex. Ta para walutowa zaliczana jest do tzw. par krzyżowych. Walutą kwotowaną jest jen japoński, a rolę waluty bazowej pełni szwajcarski frank. Odpowiedzialny handel w oparciu o kurs franka szwajcarskiego do jena japońskiego CHFJPY wiąże się z monitorowaniem kosztów transakcyjnych. Sprawdź ofertę brokerów. 

Transakcji na kursie franka do jena CHFJPY możesz dokonywać za pomocą:

- kontraktów futures

- kontraktów CFD (tzw. kontraktów różnicowych)

- rynku spot (w przypadku inwestora detalicznego będą to transakcje dokonywane w kantorach stacjonarnych bądź kantorach online).

 

Wpływ danych makroekonomicznych na kurs franka szwajcarskiego do jena japońskiego CHFJPY

Analiza fundamentalna stanowi nieodzowną część prognozowania przyszłych zmian cenowych kursu franka do jena CHFJPY. W przypadku kursów walut szczególną uwagę należy zwracać na publikacje makroekonomiczne pojawiające się na temat gospodarek poszczególnych krajów. Handlując w oparciu o kurs franka szwajcarskiego do jena japońskiego CHFJPY sprawdzaj dane makro z Japonii oraz Szwajcarii. Osiągniesz przewagę spekulując na kursie franka szwajcarskiego do jena japońskiego CHFJPY jeżeli będziesz dokonywał analizy realizowanych polityk pieniężnych. Sprawdzaj komunikaty wydawane przez BoJ (Bank of Japan, Bank Japoni) oraz SNB (Bank Centralny Szwajarii)

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk