• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
AUDJPY 0% 96.063 29.09 21:59 96.063 96.915 95.886
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDJPY/

Co to jest dolar australijski jen japoński (AUDJPY)? Co wpływa na kurs dolara australijskiego do jena japońskiego (AUDJPY)?

AUDJPY (dolar australijski jen japoński) jest mniej popularnym instrumentem rynku walutowego Forex. Zaliczany jest do tzw. par krzyżowych, gdzie funkcję waluty bazowej pełni dolar australijski, a walutą kwotowaną jest japoński jen. Podejmując decyzje na temat transakcji opartych o kurs dolara australijskiego do jena japońskiego (AUDJPY) warto zwrócić uwagę na koszty transakcyjne, które stanowią połączenie spreadu oraz prowizji brokerskiej. Chcesz sprawdzić ofertę brokerów?

Transakcji na dolarze australijskim do jena japońskiego (AUDJPY) możesz dokonywać za pomocą:

- kontraktów futures

- kontraktów CFD (tzw. kontraktów różnicowych)

- rynku spot (w przypadku inwestora detalicznego będą to transakcje dokonywane w kantorach stacjonarnych bądź kantorach online). 

Dzienna zmienność kursu dolara australijskiego do jena japońskiego (AUDJPY)  średnio osiąga poziomu 50 pipsów.  

 

Wpływ danych makroekonomicznych na kurs dolara australijskiego do jena japońskiego (AUDJPY)

Spekulując w oparciu o kurs dolara australijskiego do jena japońskiego (AUDJPY) należy zwracać uwagę, na dane makroekonomiczne, które dotyczą Australii oraz Japonii. W obydwu przypadkach eksport stanowi istotny element PKB. Dodatkowo doświadczeni inwestorzy handlujący dolarem australijskim do jena japońskiego (AUDJPY) dokonują analizy działań związanych z polityką monteraną. Należy śledzić poczynania RBA (Bank Rezerwy Australii) oraz BoJ (Bank of Japan, Bank Japonii). Nieoczekiwane decyzje mogą przycznynić się do wystąpienia bardzo dużej zmienności kursu walutowego dolara australijskiego do jena japońskiego (AUDJPY).

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk