• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
AUDCHF -0.02% 0.58656 00:22 0.58668 0.58738 0.58557 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDCHF/

Co to jest AUDCHF dolar australijski frank szwajcarski? Od czego zależy kurs dolara australijskiego do franka szwajcarskiego?

AUDCHF (dolar australijski frank szwajcarski) nie należy do popularnych par walutowych rynku Forex i jest zaliczana do tzw. par krzyżowych. W przypadku tego instrumentu rolę waluty bazowej pełni dolar australijski, a walutą kwotowaną jest frank szwajcarski. Mniejsza popularność przekłada się na wyższe koszty transakcyjne, do których należy zaliczyć spread rynkowy oraz koszt prowizji brokerskiej - tutaj możesz sprawdzić oferty brokerów. 

Transakcji na instrumencie AUDCHF (dolar australijski frank szwajcarski) możesz dokonywać za pomocą kontraktów CFD (tzw. kontraktów różnicowych), kontraktów futures oraz bezpośrednio na rynku spot (w przypadku inwestora detalicznego będą to transakcje dokonywane w kantorach stacjonarnych bądź kantorach online). 

Dzienna zmienność kursu walutowego dolara australijskiego AUDCHF (dolar australijski frank szwajcarski) średnio osiąga poziom 40 - 70 pipsów. 

 

Wpływ danych makroekonomicznych na kurs walutowy dolara australijskiego AUDCHF (dolar australijski frank szwajcarski)

Handlując na tej parze krzyżowej musisz szczególną uwagę zwracać na publikacje makroekonomiczne, które napływają z gospodarek Australii oraz Szwajcarii. W przypadku walut ogromne znaczenie ma realizowana przez Banki Centralne polityka pieniężna. W przypadku tej pary walutowej musisz zwracać uwagę na działania SNB (Szwajcarski Bank Centralny) oraz RBA (Bank Rezerwy Australii). Biorąc pod uwagę specyfikę pary walutowej AUDCHF (dolar australijski frank szwajcarski) do sporych wahań kursu walutowego dolara australijskiego dochodzi podczas sesji azjatyckiej, co oznacza, że polscy inwestorzy muszą być w szczególności czujni zostawiając zlecenia otwarte na noc. Kurs walutowy dolara australijskiego do franka szwajcarskiego AUDCHF możesz śledzić tutaj.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk