• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
AUDCAD -0.02% 0.89827 00:11 0.89845 0.89815 0.89769
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDCAD/

Co to jest AUDCAD (dolar australijski dolar kanadyjski)? Jak zachowuje się kurs dolara australijskiego do dolara kanadyjskiego (AUDCAD)?

AUDCAD (dolar australijski) nie jest popularną parą walutą rynku Forex. Ten instrument zaliczymy do tzw. par krzyżowych. W przypadku tej pary walutowej dolar australijski jest walutą bazową, a dolar kanadyjski jest walutą kwotowaną. Mniejsza popularność tego instrumentu powoduje, że koszty transakcyjne nie są akceptowalne dla wszystkich inwestorów. Tutaj możesz sprawdzić ofertę brokerów. 

Transakcji na dolarze australijskim do dolara kanadyjskiego (AUDCAD) możesz dokonywać za pomocą:

- kontraktów futures

- kontraktów CFD (tzw. kontraktów różnicowych)

- rynku spot (w przypadku inwestora detalicznego będą to transakcje dokonywane w kantorach stacjonarnych bądź kantorach online). 

Dzienna zmienność kursu dolara australijskiego do dolara kanadyjskiego (AUDCAD) średnio osiąga poziom 40 - 70 pipsów. 

 

Wpływ danych makroekonomicznych na kurs AUDCAD (dolar australijski dolar kanadyjski)

Handlując na tej parze walutowej należy zwracać uwagę, na dane makroekonomiczne, które dotyczą Australii oraz Kanady. Szczególną uwagę podczas spekulacji na kursie dolara australijskiego do kanadyjskiego (AUDCAD) powinniśmy poświęcić na analizę realizowanej przez banki centralne polityki pieniężnej. W przypadku Australii zwracaj uwagę na decyzje i konferencje prasowe RBA (Bank Rezerwy Australii), natomiast w przypadku Kanady śledź komunikaty BoC (Bank of Canada, Bank Kanady)

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk