• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
EURJPY -0.3% 125.981 21:50 126.356 126.368 125.808 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURJPY/

EURJPY to krzyżowa para walutowa powstała przez połączenie dwóch głównych par walutowych tj. USDJPY oraz EURUSD. Jest to jeden z popularniejszych instrumentów - sprawdź ofertę brokerów.

EURJPY potocznie nazywany jest yuppy i euppy. Nazwy te wywodzą się z fonetycznej wymowy skrótu tej pary walutowej, ale nie zdobyły wielkiej popularności. 

Transakcji na parze EURJPY można dokonywać za pomocą kontraktów terminowych (futures), kontraktów CFD (kontrakty różnicowe), a także na rynku spot (w przypadku inwestora detalicznego będą to transakcje dokonywane w kantorach stacjonarnych bądź kantorach online).

Wpływ danych makroekonomicznych na EURJPY

EURJPY to instrument walutowy Forex, w przypadku którego euro stanowi walutę bazową, a japoński jen jest walutą kwotowaną. Bardzo często notowana jest wysoka korelacja pomiędzy EURJPY a USDJPY. W przypadku handlu na tym instrumencie należy zwracać uwagę na informacje napływające z gospodarek zarówno strefy euro jak i Japonii. Największa zmienność pojawia się w momencie ogłaszania kluczowych decyzji dot. polityki monetarnej. W przypadku euro decyzje te podejmowane są przez Europejski Bank Centralny, natomiast w Japonii kluczowe decyzje podejmowane są przez BoJ (Bank Japoni, Bank of Japan). 

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk