• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
EURRON -0.06% 4.9676 02.06 18:59 4.9706 4.9638 4.9592
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURRON/

EURRON to krzyżowa para walutowa, która przez Inwestorów uznawana jest za parę egzotyczną. Euro w tym przypadku jest walutą bazową, a leja rumuńska jest walutą kwotowaną. Koniecznie przed otwarciem pozycji na tym instrumencie sprawdź jak wyglądały historyczne notowania oraz odpowiednio skalkuluj  koszty transakcyjne. Tutaj możesz sprawdzić oferty brokerów.

Transakcji na EURRON możesz dokonywać za pomocą kontraktów futures, kontraktów różnicowych CFD oraz na rynku spot (w przypadku inwestora detalicznego będą to transakcje dokonywane w kantorach stacjonarnych bądź kantorach online). 

Wpływ danych makroekonomicznych na EURRON

EURRON nie należy do popularnych instrumentów, co oznacza, że niejednokrotnie notowania EURRON mogą przybierać nieoczekiwanego obrotu. Ważne jest obserwowanie czynników fundamentalnych, a więc w przypadku par walutowych jest to obserwowanie danych makroekonomicznych. Zwracaj uwagę na komunikaty, które napływają ze strefy euro, a w szczególności z gospodarek Niemiec, Francji oraz Włoch, a także z Rumunii. Na kurs EURRON bardzo duży wpływ będzie miała polityka monetarna realizowana zarówno przez EBC (Europejski Bank Centralny) oraz Narodowy Bank Rumunii.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk