• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
CHFHUF 0% 320.22 11.06 21:59 320.22 320.23 316.75 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFHUF/

Co to jest frank szwajcarski forint węgierski (CHFHUF)? Co wpływa na kurs franka szwajcarskiego do forinta węgierskiego CHFHUF?

CHFHUF (frank szwajcarski forint węgierski) to para walutowa, która wpisuje się w definicje tzw. egzotycznej pary walutowejEgzotyczne pary walutowe to rodzaj par krzyżowch mniej popularnych walut. W przypadku tego instrumentu rolę waluty bazowej stanowi frank szwajcarski, natomiast walutą kwotowaną jest forint węgierski. Gdy inwestujesz na egzotycznych parach walutowych takich jak kurs franka szwajcarskiego do forinta węgierskiego koniecznie monitoruj koszty transakcyjne. Sprawdź aktualną ofertę brokerów. 

Transakcji w oparciu o kurs franka szwajcarskiego do forinta węgierskiego CHFHUF możesz dokonywać za pomocą:

- kontraktów futures

- kontraktów CFD (tzw. kontraktów różnicowych)

- rynku spot (w przypadku inwestora detalicznego będą to transakcje dokonywane w kantorach stacjonarnych bądź kantorach online). 

 

Wpływ danych makroekonomicznych na kurs franka do forinta CHFHUF

Dane makroekonomiczne w dużym stopniu kształtują kurs franka szwajcarskiego do forinta (CHFHUF). W przypadku kursu franka do forinta CHFHUF koniecznie zwracaj uwagę na publikacje makro z Szwajcarii oraz Węgier. Szanse na osiągnięcie sukcesu podczas spekulacji na kursie franka do forinta CHFHUF zwiększysz poprzez dodanie do arsenału swoich narzędzi analizy fundamentalnej, a w szczególności analizy polityki monternej. Frank szwajcarski forint węgierski CHFHUF podatny jest na decyzje podejmowane przez SNB (Bank Centralny Szwajcarii) oraz MNB (Narodowy Bank Węgier), który ma wpływ na podaż węgierskiego forinta. 

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk