• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
CAC 40 -0.43% 7246.4 19:35 7277.6 7282.2 7220.7
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/FR40EUR/

Co to jest CAC 40

CAC 40 to indeks giełdowy, w którego w skład wchodzi 40 największych francuskich spółek pod względem kapitalizacji rynkowej notowanych na Paryskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Euronext. Nazwa tego indeksu pochodzi od automatycznego systemu inwestowania, który został wprowadzony na Paris Bourse (obecnie Euronext Paris) - Cotation Assistée en Continu w latach 80’. Pierwsze notowania CAC 40 pojawiły się 31 grudnia 1987 roku, a poziom bazowy indeksu wynosił 1000 punktów.

 

Jakie spółki wchodzą w skład indeksu CAC 40

W skład francuskiego indeksu CAC 40 wchodzą m. in. takie spółki jak:

  1. BNP Paribas SA
  2. Carrefour SA
  3. Michelin
  4. Credit Agricole S.A.
  5. L'Oréal S.A.
  6. Nokia Corporation
  7. Orange S.A.
  8. Peugeot S.A.

 

Jak inwestować w oparciu o notowania CAC 40

Najlepszym sposobem będzie zawieranie kontraktów Futures lub kontraków na różnicę kursu CFD. Te instrumenty pochodne dostarczane są zarówno przez zagranicznych maklerów jak i polskie instytucje finansowe regulowane przez KNF. CFD pozwalają zawierać transakcje bez konieczności posiadanie kapitału na zabezpieczenie pozycji, ponieważ opierają się na mechanizmie dźwigni finansowej. Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem finansowym, dlatego pamiętaj, aby inwestować pieniądz, na których stratę możesz sobie pozwolić. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zobacz notowania giełdowe CAC 40 online na żywo, które znajdziesz na wykresie powyżej.

 

Czy warto inwestować w CAC 40

Każdy inwestor zadający sobie powyższe pytanie, powinien wiedzieć, że jedynym sposobem na znalezienie odpowiedzi jest przeanalizowanie wykresu oraz sytuacji rynkowej. Pomocne w tym celu mogą okazać się analiza techniczna oraz fundamentalna. Dzięki naszemu darmowemu kursowi analizy technicznej nauczysz się jak na podstawie historycznych danych z wykresu przewidzieć przyszłe formacje cenowe. Analiza fundamentalna opiera się na danych ekonomicznych ze świata, które bezpośrednio wpływają na notowania cen akcji. Dowiedz się więcej czytając o analizie harmonicznej, overbalance, ichimoku oraz price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk