• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
NIKKEI 225 6.79% 28317 15.01 16:59 26517 28793 28133 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NKY/

Co to jest Nikkei 225

Nikkei 225 to japoński indeks giełdowy, w którego skład wchodzi 225 spółek notowanych na Tokijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Nikkei jest jednym z najważniejszych indeksów giełdowych w Azji. Pierwszy raz notowania Nikkei indeks pojawiły się w 1971 roku i do dnia dzisiejszego obliczane są przez dziennik Nihon Keizai Shimbun. Rewizja indeksu dokonywana jest raz do roku.

 

Jak inwestować w oparciu o notowania Nikkei 225

Zagraniczne domy maklerskie oraz polskie instytucje finansowe regulowane przez KNF umożliwiają handel w oparciu o notowania indeksu Nikkei 225 poprzez wykorzystanie instrumentów pochodnych takich jak kontrakty Futures oraz kontrakty CFD (kontrakty różnicowe). CDF opierają się na dźwigni finansowej, co powoduje, że nie musisz posiadać kapitału na zabezpieczenie całej pozycji, aby zawrzeć transakcję. Przed otwarciem pozycji zapoznaj się z notowaniami giełdowymi Nikkei 225 online na żywo, które znajdziesz powyżej.

 

Jakie spółki wchodzą w skład japońskiego indeksu Nikkei 225

W skład japońskiego indeksu Nikkei 225 wchodzą m.in. następujące spółki:

  1. Canon
  2. Casio Computer
  3. Citizen Watch
  4. Isuzu Motors
  5. Japan Airlines
  6. Kawasaki Heavy Industries
  7. Mazda
  8. Sony
  9. Mitshubishi
  10. Suzuki Motors

 

Czy warto inwestować w oparciu o indeks Nikkei 225

Każdy inwestor na powyższe pytanie musi odpowiedzieć sobie sam, dokonując wcześniej skrupulatnej analizy sytuacji rynkowej składającej się z analizy technicznej oraz fundamentalnejAnaliza fundamentalna polega na zbieraniu informacji ze świata gospodarki, które realnie wpływają na notowania kursów. Analiza techniczne opiera się na danych zawartych na wykresie i na ich podstawie przewiduje przyszłe formacje cenowe. Jeśli chciałbyś nauczyć się analizy technicznej to specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy darmowy kurs analizy technicznej. Sięgnij po więcej artykułów i uporządkuj swoją wiedzę o inwestowaniu na rynkach finansowych: analiza harmoniczna, overbalance, ichimoku, price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk