• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
WALT DISNEY 0.51% 127.51 22.10 21:59 126.86 128.08 125.93 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/DIS/

Co to jest Walt Disney

Walt Disney to największa na świecie przedsiębiorstwo medialne założone przez braci Disneyów, Walta i Roya, w 1923 roku w Burbanku. Walt Disney Studio Entertainment to najważniejsza część holdingu, która zajmuje się produkcją kinematograficzną. Disney to również właściciel sieci telewizji kablowych i posiadacz licencji 14 parków rozrywki na całym świecie.

Gdzie można kupić akcje Walt Disney

Walt Disney to spółka notowana na Nowojorskiej Giełdzie NYSE i jednocześnie wchodząca w skład indeksu Dow Jones. Do zakupu akcji amerykańskich spółek konieczne jest abyś posiadał konto w amerykańskim domu maklerskim. Na ratunek przychodzą instrumenty pochodne, które zapewniają domy maklerskie regulowane przez polskie instytucje. Jednym z takich instrumentów jest CFD, czyli kontrakty różnicowe. Dzięki nim nie musisz posiadać kapitału na zabezpieczenie całej pozycji, ponieważ CFD opiera się na dźwigni finansowej. Pamiętaj, że przed otwarciem transakcji konieczne jest zapoznanie się z powyższymi aktualnymi notowaniami spółki Walt Disney.

Co warto inwestować w Walt Disney

Bezpłatny kurs analizy technicznej nauczy Cię jak w prosty sposób przewidywać ruchy cen na wykresie. Koniecznie zapoznaj się również z analizą fundamentalną. Jeśli interesujesz się analizowaniem notowań kursów cen akcji to przeczytaj także o analizie harmonicznej, overbalance, ichimoku, price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk