• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
WALMART 0% 124.27 21:59 124.27 124.33 121.16
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/WMT/

Co to jest Walmart

Walmart to amerykańskie przedsiębiorstwo posiadające największą sieć supermarketów na świecie, założone w 1962 roku przez Sama Waltona. Siedziba Walmart mieści się w Bentonville, w stanie Arkansas. Charakterystyczną cechą sklepów sieci Walmart jest niska cena produktów. Walmart wchodzi w skład indesku Dow Jones

Kiedy i gdzie otworzono pierwszy sklep Walmart

Wal-Mart Discount City to pierwszy sklep otworzony przez Walmart w mieście Rogers. Firma rozwiała się bardzo dynamicznie. W ciągu 5 pierwszych lat działalności powstało kolejnych 24 sklepów w całym stanie. Niedługo później Walmart otworzył swoje sklepy w kolejnych stanach m.in. w Missouri oraz Oklahomie.

Ilu pracowników zatrudnia Walmart

Walmart jest jednym z największych prywatnych pracodawców na świecie. W samym USA zatrudnia ponad 1,4 miliona ludzi. Walmart zatrudnia także pracowników w Meksyku i Kanadzie. W Europie natomiast jest właścicielem sieci sklepów Asda w Wielkiej Brytanii.

Gdzie kupić akcje Walmart

Walmart jest spółką, której akcje notowane są na Nowojorskiej Giełdzie NYSE, dlatego żeby kupić bezpośrednio akcje tej spółki musisz posiadać konto w jednym z amerykańskich domów maklerskich. W Polsce handel w oparciu o notowania tej spółki możliwy jest dzięki instrumentom pochodnym takim jak CFD, czyli kontrakty różnicowe. CFD pozwala na inwestowanie bez konieczności posiadania całości kapitału na zabezpieczenie pozycji. Przed otwarciem każdej pozycji zapoznaj się z notowaniami Warmat online na żywo, które znajdziesz na wykresie powyżej.

Czy warto inwestować w Walmart

Jeśli chcesz dowiedzieć się czy warto zainwestować w akcje Walmart musisz nauczyć się analizować wykresy. Nasz darmowy kurs analizy technicznej w łatwy sposób wytłumaczy Ci czym jest analiza techniczna i jak przewidywać przyszłe ceny akcji. Koniecznie przeczytaj także o analizie fundamentalnej. Jeśli jesteś ciekawy jakie są inne sposoby analizowania wykresów zapoznaj się z następującymi materiałami: analiza harmoniczna, overbalance, ichimoku, price action.  

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk