• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
VISA -3.74% 195.89 18:06 203.5 201.09 194.78 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/V/

Co to jest Visa

Visa to amerykańskie przedsiębiorstwo, którego działalność skupia się na wydawaniu kart płatniczych. Spółka powstała w 1958 roku, a jej pierwsza nazwa to BankAmericard. Założycielem tej korporacji jest Dee Hock, który także wymyślił nazwę Visa.

Kiedy wydano pierwszą kartę Visa w Polsce

Pierwsza karta Visa została wydana w Polsce w 1991 roku przez Bank Inicjatywy Gospodarczej.

Gdzie można kupić akcje Visa

Visa jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie NYSE i jednocześnie wchodzi w skład indeksu Dow Jones, więc aby kupić akcje tej spółki musisz posiadać konto w jednym z amerykańskich domów maklerskich. Jeśli chciałbyś zarabiać w Polsce inwestując w oparciu o notowania spółki Visa to możliwe jest to dzięki instrumentom pochodnym. Jednym z takich instrumentów jest CFD, czyli kontrakty różnicowe. Nie jest konieczne posiadanie całości kapitału do zabezpieczenia transakcji, ponieważ CFD działa w oparciu o dźwignię finansową. Przed otwarciem pozycji zapoznaj się z wykresem powyżej, który przedstawia aktualne notowania spółki Visa.

Czy kupować akcje Visa

Przed podjęciem decyzji inwestycyjnej zainwestuj trochę czasu, aby obejrzeć nasz bezpłatny kurs analizy technicznej. Po obejrzeniu będziesz w stanie sam sprawdzić co może wydarzyć się w przyszłości na wykresie notowań spółki Visa. Dorzucając do tego analizę fundamentalną, możesz jeszcze bardziej zwiększyć swoje prawdopodobieństwo na sukces. Przeczytaj również o takich sposobach analizowania wykresów jak: analiza harmoniczna, overbalance, ichimoku, price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk