• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
TESLA 0% 872.76 21:59 872.76 913.93 866.06
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/TSLA/

Co to jest Tesla

Tesla to amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją w pełni elektrycznych samochodów osobowych, paneli słonecznych oraz akumulatorów do elektrycznych samochodów. Koncern został założony w 2003 roku, a już w lutym 2004 roku w radzie nadzorczej jako prezes zasiadł Elon Musk. Obecnie kapitalizacja spółki Tesla oscyluje w grnicach 50 miliardów dolarów. 

Jaki był pierwszy samochód Tesli

Pierwszym samochodem wyprodukowanym przez koncern Tesla był model Roadster wprowadzony do produkcji w 2008 roku. Przy tworzeniu Tesla Roadster pomagała również inna firma z branży motoryzacyjnej – Lotus Elise. Model S, którego produkcja rozpoczęła się w 2012 roku to drugi produkt spółki Tesla. Od końca 2014 roku każdy wyprodukowany Model S wyposażony został w system aktywnej prewencji kolizji, a zupełnie nową opcją, była możliwość dokupienia systemu Autopilot. We wrześniu 2015 roku został wprowadzony do produkcji siedmioosobowy crossover Model X, a już pół roku później zaprezentowano Model S.

Gdzie kupić akcje Tesli

Do bezpośredniego zakupu akcji spółki Tesla wymagane jest posiadanie konta w amerykańskim domu maklerskim. W Polsce również można zarabiać inwestując w oparciu o notowania spółki Tesla. Możliwe jest to dzięki instrumentom pochodnym CFD(tz. kontrakty różnicowe). CFD pozwala na handlowanie bez konieczności posiadania kapitału na pokrycie całej transakcji, ponieważ działa w oparciu o dźwignię finansową. Pamiętaj, aby przed zawarciem transakcji prześledzić historyczne notowania spółki Tesla, które znajdziesz tutaj.

Jeśli jeszcze nie wiesz jak inwestować w wielkie koncerny zagraniczne to koniecznie obejrzyj nasz bezpłatny kurs analizy technicznej. Dzięki niemu będziesz w stanie przewidzieć jakie formacje pojawią się w przyszłości na wykresach notowań amerykańskich spółek.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk