Advertisement Advertisement
  • Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
NETFLIX -0.38% 362.36 17:58 363.73 366.79 357.38
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NFLX/

Co to jest Netflix

Netflix to spółka będąca właścicielem internetowej wypożyczalni filmów i seriali wykorzystująca media strumieniowe. Firma dostarcza swoje usługi do wszystkich krajów świata z małymi wyjątkami. W Chinach Netflix sprzedaje swoje programy w formie licencji stacjom telewizyjnym, natomiast w Koreii Północnej, Syrii oraz na Krymie usługa jest niedostępna ze względu na obostrzoną politykę rządu amerykańskiego. Obecnie kapitalizacja spółki Netflix wynosi 144 miliardy dolarów. 

Kiedy powstał Netflix

Netflix został założony w 1997 roku w Los Gatos, w stanie Kalifornia. Pierwszą usługą spółki Netflix było wypożyczanie płyt DVD za pośrednictwem poczty. Do 2007 roku Netflix dostarczył ponad miliard płyt do swoich klientów i również w tym samym roku uruchomiona została usługa wypożyczania filmów i seriali poprzez media strumieniowe.

Ile użytkowników posiada Netflix

W styczniu 2018 roku Netflix odnotował, że aż 117 milionów użytkowników opłaca abonament w serwisie Netflix.

Jak kupić akcje Netflixa w Polsce

Handel bezpośrednio na akcjach Netflixa możliwy jest wyłącznie poprzez amerykańskie domy maklerskie. W Polsce istnieje możliwość zarabiania na notowaniach spółki Netflix u maklerów regulowanych na rynku polskim poprzez instrumenty pochodne CFD(tz. kontrakty różnicowe). Dzięki kontraktom CFD nie musisz posiadać kapitału na pokrycie całej transakcji, ponieważ opierają się one na dźwigni finansowej. Pamiętaj, aby przed otwarciem pozycji przeanalizować dane historyczne, a w szczególności notowania spółki, które możesz znaleźć tutaj.

Chciałbyś handlować na spółkach amerykańskich, ale nie wiesz jak przewidzieć kurs akcji? Zobacz koniecznie nasz bezpłatny kurs analizy technicznej i zapoznaj się z innymi sposobami analizowania wykresów.(analiza harmoniczna, fundamentalna, overbalance, ichimoku, price action)

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk