• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
MOODY'S -0.8% 293.36 21:59 295.73 293.81 287.91
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/MCO/

Co to jest Moody’s

Agencja Moody’s to amerykańska korporacja przeprowadzająca badania dotyczące instrumentów dłużnych oraz papierów wartościowych. Moody’s zapewnia także ratingi kredytowe. Do przedsiębiorstwa zalicza się także Moody’s Analitycs, która oferuje oprogramowanie, doradztwo i badania ekonomiczne oraz zarządzanie ryzykiem finansowym. Głównymi konkurentami na rynku właściwym dla Moody’s są Fitch Ratings oraz Standard & Poor’s (dostarcza notowania indeksu S&P 500). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o agencjach ratingowych, przeczytaj nasz artykuł, który znajdziesz tutaj.

 

Kto i kiedy założył Moody’s

Założycielem przedsiębiorstwa był John Moody (1868-1958). Jako samouk wyróżniał się ponad przeciętną przedsiębiorczością i wiedzą dotyczącą inwestycji. W 1900 roku wydał książkę pod tytułem „Moody’s Manual of Industrial and Miscellaneous Securities” (Podręcznik Moody’ego przemysłowych i innych papierów wartościowych). Książka bardzo dobrze się przedawał i po dwóch miesiącach nakład został wyczerpany. John Moody w swoim podręczniku zawarł wiele informacji dotyczących akcji, obligacji, instytucji finansowych, agencji rządowych, produkcji, wydobycia i żywności.

 

Gdzie kupić akcje Moody’s

Moody’s notowane jest na Nowojorskiej Giełdzie NYSE i wchodzi w skład indeksu S&P 500. Zakup bezpośrednio akcji możliwy jest za pośrednictwem amerykańskich domów maklerskich. W Polsce inwestowanie w oparciu o notowania Moody’s dostępne jest dzięki instrumentom pochodnym takim jak CFD (kontrakty różnicowe). CFD opierają swój mechanizm na dźwigni finansowej, czyli nie musisz posiadać kapitału na zabezpieczenie całej pozycji. Pamiętaj, żeby zapoznać się z notowaniami Moody’s online na żywo przed otwarciem transakcji. Notowania znajdziesz na wykresie powyżej.

 

Czy warto inwestować w Moody’s

Inwestycja w Moody’s może okazać się dobrym pomysłem, ale tylko jeśli potwierdzi to skuteczna analiza. Na taką analizę składają się analiza techniczna oraz fundamentalna. Pierwsza polega na analizowaniu historycznych danych z wykresu i przewidywaniu przyszłych formacji cenowych, natomiast druga opiera się na informacjach ze świata gospodarki. Jeśli chcesz nauczyć się analizy technicznej obejrzyj nasz darmowy kurs analizy technicznej. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat analizowania wykresów przeczytaj także o: analizie harmonicznej, overbalance, ichimoku oraz price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk