• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
MMM MMM.US 3.4% 167.44 21:59 161.94 168.33 164.21 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/MMM/

Co to jest 3M

3M to amerykański międzynarodowy konglomerat z siedzibą w Maplewood, w Minnesocie. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją tworzyw sztucznych, materiałów ściernych, farmaceutyków oraz elektroniki. 3M działa w ponad 65 krajach, a produkty firmy można kupić zarówno od sprzedawców lokalnych jak i za pośrednictwem sklepu internetowego. Spółka notowana jest na Nowojorskiej Giełdzie NYSE i wchodzi w skład takich indeksów jak Dow Jones oraz S&P 500.

 

Kiedy powstało 3M

Dwoje biznesmenów założyło przedsiębiorstwo w 1902 roku i pierwszym celem spółki było wydobywanie korundu. Projekt jednak nie przyniósł zysku i w 1905 firma przeniosła się do Duluth, gdzie zaczęła produkować papier ścierny. W późniejszych latach 3M weszło na rynek odzieży roboczej oraz akcesoriów biurowych (np. taśmy klejonce).

 

Gdzie kupić akcje 3M

Akcje wszystkich spółek notowanych na amerykańskich giełdach kupisz wyłącznie w domach maklerskich i instytucjach finansowych regulowanych w Stanach Zjednoczonych. Alternatywnym sposobem inwestowania w oparciu o notowania spółki 3M są instrumenty pochodne. Zawieranie kontraktów różnicowych (CFD) umożliwiają również brokerzy regulowani w Polsce. Dzięki CFD nie musisz posiadać kapitału na zabezpieczenie całej pozycji, ponieważ instrumenty te swój mechanizm opierają na dźwigni finansowej. Pamiętaj, aby przed zawarciem transakcji przeanalizować notowania 3M online na żywo, kótre znjadziesz powyżej. 

 

Czy warto kupować akcje 3M

Odpowiedź na powyższe pytanie można uzyskać po dokonaniu dogłębnej analizy spółki i sytuacji rynkowej. Warto zaznaczyć, że każdy inwestor wybiera narzędzia dla niego odpowiednie, dlatego nie ma dwóch tych samych analiz spółek albo modelu wedle, którego trzeba analizować dane. Wspomnimy tutaj o najbardziej klasycznym połączeniu, czyli analizy technicznej i fundamentalnej. Analiza techniczna polega na przewidywaniu przyszłych formacji cenowych na podstawie historycznych danych, a analiza fundamentalna to nic innego jak analizowanie informacji ekonomicznych, które mogą mieć w pływ na notowanie kursu akcji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu na rynkach finansowych przeczytaj o analizie harmonicznej, ichimoku, overbalance, price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk