• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
MICROSOFT 0% 286.99 21:59 286.99 287.57 284.66 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/MSFT/

Co to jest Microsoft

Microsoft to amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się szeroko pojętą technologią informatyczną. Najpopularniejsze produkty tej firmy to takie systemy operacyjne jak MS-DOS, Microsoft Windows oraz oprogramowanie biurowe Microsoft Office. Jest spółką publiczną, której siedziba mieści się w Redmond w stanie Waszyngton.

Kiedy powstało Microsoft?

Microsoft zostało założone w 1975 roku przez Billa Gatesa oraz Paula Allena. Produkt, który zapewnił pierwszy sukces spółce to oprogramowanie DOS. Następnym sukcesem firmy było napisanie oprogramowania do pierwszego personalnego komputera wyprodukowanego przez IBM.

Gdzie kupić akcje Microsoft

Akcje Microsoft możesz nabyć posiadając konto w amerykańskich domach maklerskich, ponieważ spółka ta notowana jest na NSDAQ i wchodzi w skład indeksu Dow Jones. W Polsce handlowanie możliwe jest na instrumentach pochodnych np. CFD, czyli kontrakty różnicowe. Dzięki CFD nie musisz posiadać kapitału na zabezpieczenie całej pozycji, ponieważ instrument ten oparty jest na dźwigni finansowej. Przed otworzeniem pozycji koniecznie zapoznaj się z historycznymi notowaniami spółki Microsoft, które znajdziesz na wykresie powyżej.

Czy warto kupić akcje Microsoft

Kluczowe w procesie inwestowania jest przewidywanie przyszłych formacji cenowych na wykresach. Taką umiejętność zapewni Ci nasz darmowy kurs analizy technicznej. Drugim ogniwem skutecznego inwestowania jest analiza fundamentalna. Gdy już nie będą Ci straszne wyżej wymienione techniki zajrzyj do materiałów, które tłumaczą czym jest analiza harmoniczna, overbalance, ichimoku oraz price action.

 

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk