• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
Mastercard Inc 0% 317.43 21:59 317.43 326.97 314.12 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/MA/

Co to jest Mastercard?

Mastercard to amerykańska międzynarodowa instytucja dostarczająca usługi finansowe na całym świecie, a w szczególności karty kredytowe oraz debetowe. Główna siedziba Mastercard mieści się w Purchase, w Nowym Jorku. Mastercard jest spółką publiczną notowaną na NYSE i wchodzącą w skład indeksu S&P 500. Głównym konkurentem Mastercard jest Visa.

 

Kiedy powstało Mastercard?

Mastercard zostało stworzone przez kilka kalifornijskich banków w celu wprowadzenia na rynek produktu konkurencyjnego do BankAmericard (późniejsza Visa). Od 1966 do 1979 roku Mastercard nosiło nazwę Interbank oraz Master Charge.

 

Gdzie można kupić akcje Mastercard

MasterCard notowana jest na Nowojorskiej Giełdzie NYSE co oznacza, że akcje tej spółki kupisz tylko w amerykańskich domach maklerskich. W Polsce inwestowanie w oparciu o notowania spółki Mastercard możliwe jest dzięki instrumentom pochodnym takim jak CFD (tz. kontrakty różnicowe). Mechanizm CFD opiera się na dźwigni finansowej. Dzięki niej nie musisz posiadać całości kapitału na zabezpieczenie pozycji. Pamiętaj, żeby inwestować pieniądze, na których stratę możesz sobie pozwolić. Przed podjęciem decyzji dotyczącej zakupu akcji Mastercard koniecznie zobacz wykres notowań Mastercard online na żywo, który znajdziesz na górze strony.

 

Czy warto kupować akcje Mastercard

Analiza techniczna to narzędzie, dzięki któremu będziesz w stanie odpowiedzieć na powyższe pytanie. Pozwala przewidywać przyszłe formacje cenowe w oparciu o historyczne notowania. Naucz się analizy technicznej z naszego darmowego kursu analizy technicznej. Swoje szanse na sukces zwiększysz wzmacniając analizę techniczną analizą fundamentalną. Jeśli zainteresował Cie temat analizowania wykresów notowań zachęcamy do zapoznania się z analizą harmoniczną, overbalance, ichimoku oraz price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk