• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
INTEL 0% 64.74 16.04 21:59 64.74 65.51 64.57 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/INTC/

Co to jest Intel

Intel to największy na świecie koncern zajmujący się produkcją układów scalonych oraz mikroprocesorów, które wykorzystywane są prawie we wszystkich komputerach osobistych. Intel swoją główną siedzibę ma w Santa Clara w stanie Kalifornia.

Kiedy powstało Intel

Intel został założony w 1968 roku przez Gordona E. Moore’a oraz Roberta Noyc. Firma oprócz procesorów zajmuje się produkowaniem systemów zarządzających pamięcią masową, sprzęt sieciowy, mikrokontrolery, zintegrowane układy graficzne, płyty główne i wiele innych urządzeń elektrycznych.

Dlaczego Intel osiągnął sukces

Największą zaletą firmy Intel jest zdolność projektowania procesorów z taką skutecznością, że zwiększ się ich moc obliczeniowa w każdej kolejnej generacji. To właśnie procesor firmy Intel został wykorzystane przez firmę IBM to stworzenia pierwszego komputera personalnego.

Gdzie kupić akcje Intel

Intel to amerykańskie przedsiębiorstwo, a jego akcje notowane są na Nowojorskiej Giełdzie NYSE i wchodzi w skład indeksu Down Jones. Jeśli chcesz bezpośrednio kupić akcje Intel musisz posiadać konto w jednym z amerykańskich domów maklerskich. Drugą możliwością inwestowania na podstawie notowań tej spółki jest wykorzystanie instrumentów pochodnych CFD(tz. kontrakty różnicowe). CFD pozwala na inwestowanie bez konieczności zabezpieczenia pozycji całością kapitału, ponieważ działa w oparciu o dźwignię finansową. Koniecznie przed otwarciem pozycji zapoznaj się z notowaniami spółki, które znajdziesz na wykresie powyżej.

Czy inwestować w akcje Intel

Dobrą inwestycje zawsze poprzedza skuteczna analiza wykresów notowań akcji. Obejrzyj już teraz darmowy kurs analizy technicznej i naucz się przewidywać formacje cenowe na podstawie danych historycznych. Do swojej analizy technicznej, koniecznie dołącz informacje fundamentalne ze świata, aby jeszcze lepiej i świadomiej zainwestować w firmę Intel. Jeśli chciałbyś poznać inne sposoby analizowania wykresów koniecznie przeczytaj o: analizie harmonicznej, overbalance, ichimoku i price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk