• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
IBM 0% 117.55 21:59 117.55 119.86 116.85 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/IBM/

Co to jest IBM

IBM, czyli International Business Machines Corporation to jedno z najstarszych amerykańskich przedsiębiorstw informatycznych z siedzibą w Armok(niedaleko Nowego Jorku) zajmujących się dostarczaniem usług informacyjnych, oprogramowania i sprzętu elektronicznego. Akcje IBM notowane są na Nowojorskiej Giełdzie NYSE od 1915 roku.

Kiedy powstało IBM

IMB powstało jeszcze w czasach kiedy słowo „komputer” nie było znane ludzkości, czyli w 1911 roku. IMB połączyło trzy firmy i początkowo nosiło nazwę CRT, a dopiero w 1924 roku zmieniło ją na IBM. CRT zajmował się głównie produkcją takich urządzeń jak wagi, urządzenia do pomiaru czasu, krajalnice do mięsa, czy karty perforowane. Pierwszy komputer osobisty wyprodukowany przez IBM wszedł na rynek w 1981 roku, czyli 5 lat po premierze komputera osobistego od firmy Apple. Ciekawostką jest, że oprogramowanie do tego sprzętu napisało wówczas małe przedsiębiorstwo z Seattle – Microsoft.

Gdzie kupić akcje IBM  

Bezpośrednio akcje IBM można kupić tylko w domach maklerskich regulowanych w Ameryce, ale i w Polsce jest się w stanie zarobić na notowaniach tej spółki. Umożliwiają to instrumenty pochodne np. kontrakty różnicowe, czyli CFD. CFD opiera się na dźwigni finansowej co oznacza że nie musisz posiadać całości kapitału, aby zabezpieczyć transakcje. Przed zawarciem jakiejkolwiek transakcji koniecznie przeanalizuj wykres spółki, aby zwiększyć swoje szanse na sukces. Tutaj możesz prześledzić najnowsze i aktualne notowanie IBM.

Czy warto inwestować w akcje IBM

Jeśli jeszcze nie wiesz jak analizować wykres spółek to proponujemy abyś zaczął od zapoznania się z naszym darmowym kursem analizy technicznej. Analiza techniczna pozwala z pewnym prawdopodobieństwem przewidzieć jak zachowa się cena kursu akcji w przyszłości opierając się na danych historycznych. Dodatkowo swoją efektywność zwiększysz poprzez analizę fundamentalną, która opiera się na istotnych informacjach ze świata finansów wpływających na notowania spółek.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk