• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
CITIGROUP 0% 43.23 21:59 43.23 43.36 42.81 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/C/

Co to jest Citigroup

Citigroup to międzynarodowy bank inwestycyjny oraz dostawca usług finansowych z siedzibą w Nowym Jorku. Citigroup powstało w wyniku fuzji Citicorp i Travelers Group w 1998 roku. Citigroup jest czwartym największym bankiem w USA obok JPMorganBank of America oraz Wells Fargo. Uważa się, że Citigroup to jedna z tych instytucji finansowych, która jest zbyt duża, aby kiedykolwiek mogła upaść.

 

Citigroup w liczbach

Citigroup zajmuje 30 miejsce na liście Fortune 500(lista 500 największych korporacji w USA wydawana corocznie przez magazyn Fortune). Citigroup obsługuje ponad 200 milionów klientów w ponad 160 krajach. Citigroup zatrudnia ponad 200 000 pracowników.

 

Gdzie kupić akcje Citigroup

Citigroup notowane jest na Nowojorskiej Giełdzie NYSE, a jednocześnie wchodzi w skład indeksu S&P 500. Osoby zainteresowane kupnem akcji Citigroup muszą założyć konto w jednym z domów maklerskich regulowanych w USA. Notowania Citigroup umożliwiają także handel w Polsce poprzez instrumenty pochodne np. CFD. CFD, czyli kontrakty różnicowe, to instrument, który opiera się na dźwigni finansowej. Mechanizm ten pozwala na zawieranie transakcji bez konieczności posiadania kapitału na zabezpieczenie całej pozycji. Pamiętaj, nigdy nie otwieraj pozycji bez wcześniejszej analizy wykresu notowań Citigroup oniline na żywo! Notowania dostępne na górze strony.

 

Czy kupować akcje Citigroup

Zakup akcji to decyzja, która powinna, a nawet musi zostać poprzedzona skrupulatną analizą, po to żeby można ją było nazwać inwestycją, a nie grą hazardową. Analiza fundamentalna oraz analiza techniczna to podstawowe narzędzia każdego tradera. Analiza fundamentalna to nic innego jak analizowanie informacji ze świata gospodarki, które mogą wpłynąć na notowania spółki w przyszłości. Analiza techniczna natomiast pozwala przewidzieć przyszłe kursy akcji na podstawie historycznych danych. Jeśli chcesz w prosty sposób nauczyć się analizy technicznej obejrzyj darmowy kurs analizy technicznej. Zainteresował Cię temat analizy wykresów notowań spółek? Przeczytaj nasze materiały o analizie harmonicznejoverbalance , ichimoku oraz price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk