• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
BANK OF AMERICA 0% 29.21 22.12 21:58 29.21 29.72 29.17 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BAC/

Co to jest Bank of America

Bank of America jest jednym z największych banków na świecie. W USA Bank of America to największy bank pod względem posiadanych aktywów. Główna siedziba banku znajduje się w Charlotte, w stanie Karolina Północna.

Kiedy powstał Bank of America

Jeśli chcielibyśmy sięgnąć do korzeni , z których wyrósł Bank of America, musielibyśmy cofnąć się do końca XVIII wieku. To właśnie wtedy powstał Bank of Massachusetts, z którego wywodzi się Bank of America. Bank of America, który znamy w obecnej formie powstał z licznych fuzji i przejęć. Nazwa pochodzi od banku z Los Angeles powstałego w 1923 roku, który już w 1929 roku połączył się z Bank of Italiy. Następnie bank został wykupywany przez takie instytucje jak Seafirst Corporation, Security Pacific Corporation, NationsBank, a w końcu FleetBoston Financial (to właśnie ta instytucja sięga swoimi korzeniami do XVIII w.).

Bank of America i historia karty Visa

BankAmericard to wcześniejsza nazwa karty Visa, której twórcą był Bank of America. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o spółce Visa i pierwszych kartach kredytowych przejdź tutaj.

Gdzie kupić akcje Bank of America

Bank of America notowany jest na Nowojorskiej Giełdzie NYSE, więc konieczne jest posiadanie konta w amerykańskim domu maklerskim do zakupu akcji tej spółki. CFD natomiast, to instrument pochodny inaczej nazywany kontraktem różnicowym, który opiera się na dźwigni finansowej. Oznacza to, że nie potrzebujemy całości kapitału do zabezpieczenia pozycji. Nie zapomnij zapoznać się z notowaniami Bank of America online na żywo przed podjęciem decyzji inwestycyjnej. Notowania te znajdziesz na wykresie powyrzej. 

Czy inwestować w Bank of America

Inwestowanie w zagraniczne spółki wymaga dogłębnej analizy różnych informacji. Część z nich to informacje ze świata gospodarki, których analizowanie nazywamy analizą fundamentalną. Analiza techniczna to proces analizowania historycznych danych z wykresu i przewidywanie przyszłych formacji cenowych. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o analizie technicznej, koniecznie obejrzyj nasz darmowy kurs analizy technicznej. Analiza harmoniczna, overbalance czy price action to kolejne narzędzia, które mogą pozytywnie wpłynąć na Twoje decyzje.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk